Video: Garcia vs Jose Benavidez!

Danny Garcia vs Jose BenavidezDanny Garcia se v sobotu vrátil po delší pauze mezi šestnáct provazů a na galavečeru v Brooklynu vybodoval v těžkém zápase Joseho Benavideze. Video ze zápasu v článku!

Čtyřiatřicetiletý bývalý světový šampión velterové a super lehké váhy „Swift“ Danny Garcia (37-3-0, 21 KO) naposledy boxoval v prosinci 2020, kdy nestačil na neporaženého světového šampióna Errola Spence, který jej jasně vybodoval a Spence tak obhájil tituly WBC a IBF ve velterové váze.

Danny Garcia vs Jose Benavidez

Uplynulou sobotu se mezi šestnáct provazů vrátil a vyzval bývalého prozatímního šampióna super lehké váhy, třicetiletého Joseho Benavideze (27-2-1, 18 KO). Benavidez se loni vrátil po tříleté pauze, ale zápas se mu moc nepodařil a pouze remízoval s argentinským boxerem Franciscem Emanuelem Torresem.

Danny Garcia vs Jose Benavidez

Zápas mezi Garciou a Benavidezem nabídl parádní podívanou z obou stran a duel byl velmi vyrovnaný. Bitva nakonec došla až do bodového rozuzlení, kde se dva ze tří sudí přiklonili na stranu Dannyho Garcii 116:112 a 117:111. Třetí sudí zápas viděl jako remízový 114:114.

Danny Garcia vs Jose Benavidez

Po vítězství se Garcia vyslovil koho by chtěl v dalším zápoase a jmenoval Erislandy Laru a Keitha Thurmana. S Keithem Thurmanem se utkal již v roce 2017 a podlehl mu těsně na body. Thurman tehdy obhájil pásy WBA a WBC ve velterové váze.