Davis vs Garcia: Smlouva už čeká na podpis!

Oscar De La Hoya a Ryan GarciaNeporažený šampión lehké váhy Gervonta Davis a bývalý neporažený prozatímní šampión Ryan Garcia se utkají definitivně 22. dubna v Las Vegas. Česká se na podpis smluv!

Osmadvacetiletý „Tank“ Gervonta Davis (28-0-0, 26 KO) a čtyřiadvacetiletý „King Ry“ Ryan Garcia (23-0-0, 19 KO) prostřednictvím svých instagramových účtů už loni v listopadu oznámili, že jejich zástupci dokončili dohodu o tom, že se jejich vzájemný duel bude konat letos v Las Vegas.

Na začátku ledna bylo také potvrzené datum, kterým bude 15. duben. Nyní už promotér a bývalý legendární boxer Oscar De La Hoya potvrdil, že už se řeší detaily smlouvy, která byla přijata ke kontrole a čeká se na doladění a samozřejmě na podpis.

Davis získal standardní světový titul WBA v lehké váze již na konci roku 2019, když ve dvanáctém kole ukončil nekompromisně kubánského boxera Yuriorkise Gambou. Pás lehké váhy od té doby jednou za rok obhajuje. V roce 2020 knockoutoval v šestém kole Leo Santa Cruze, o rok později vybodovala mexického boxera Isaaca Cruze a loni v květnu vyprovodil v šesti kolech krajana Rolanda Romera.

Gervonta Davis si dal 7. ledna ještě zahřívací duel, když v osmi kolech vyprovodil Hectora Luise Garciu a počtvrté úspěšně obhájil standardní světový titul organizace WBA v lehké váze.

Mario Barrios vs Gervonta Davis

Na druhé straně Ryan Garcia získal v lednu 2021 prozatímní světový titul WBC v lehké váze, když na domácím galavečeru v Dallasu ukončil v sedmém kole britského boxera Luke Campbella.

Ryan Garcia

Následně přešel do super lehké váhy, která mu prý více sedí a vyhrál v ní oba loňské duely. Nejprve v dubnu jasně vybodoval Emmanuela Tagoe z Ghany a naposledy v červenci knockoutoval v šestém kole bývalého světového šampióna Javiera Fortunu. Souboj s Davisem pro něj bude prví letošní zápas.