Crawford je králem velterové váhy!

Errol Spence vs Terence CrawfordV Las Vegas jsme byly svědky naprosto jednostranného souboje, ve kterém Terence Crawford předvedl velkou dominanci a Errola Spence třikrát poslal k zemi a 9. kole ukončil!

29.7.2023 – T-Mobile Arena, Las Vegas, USA
Velterová váha
Errol Spence 🇺🇸🆚🇺🇸 Terence Crawford
9. kolo TKO

Neporažený pětatřicetiletý americký boxer „Bud“ Terence Crawford (40-0-0, 31 KO) předvedl ve sjednocujícím duelu velterové váhy na galavečeru v Las Vegas, že je nesporným králem divize, když doslova vymazala do té doby neporaženého krajana „The Truth“ Errola Spence (28-1-0, 22 KO).

Přitom se očekávala velmi vyrovnaná bitva, ale průběh byl naprosto odlišný od očekávání. Už ve druhém kole dokázal Craford se Spencem silně otřást a ringový Harvey Dock počítal poprvé. Crawford stupňoval tlak a Spence jen těžko hledal recept na rychlejšího a přesnějšího boxera.

Errol Spence vs Terence Crawford

V sedmém kole dokázal Crawford svého soupeře poslat na zem dvakrát a bylo jasné, že tenhle zápas na body rozhodně nebude. To se potvrdilo v devátém kole, kdy Crawford zasypal Spenceho přesnými údery a ringový zápas ukončil. Terence Crawford tak sjednotil tituly WBA super, WBC, WBO a IBF a Spence poprvé v kariéře poznal hořkost porážky.