Titulová bitva Spence vs Crawford je tu!

Errol Spence vs Terence CrawfordJiž dnes v noci nás čeká velká titulová bitva velterové váhy Errol Spence vs Terence Crawford. Kdo se stane králem divize? Video z vážení v článku!

DNES – T-Mobile Arena, Las Vegas, USA
Velterová váha
Errol Spence 🇺🇸🆚🇺🇸 Terence Crawford
Přímý přenos na ShowTime PPV!

Neporažená americká a světová jednička „The Truth“ Errol SPENCE (28-0-0, 22 KO) a neporažená americká a světová dvojka „Bud“ Terence CRAWFORD (39-0-0, 30 KO) se utkají ve dvanáctikolové bitvě o světové tituly WBA super, WBC, WBO a IBF!

Vážení
Errol Spence: 66,7 kg
Terence Crawford: 66,6 kg

Pětatřicetiletý Terence Crawford v roce 2017 vítězstvím nad Juliusem Indongem sjednotil všechny čtyři prestižní tituly v super lehké váze a následně přešel do velteru. V něm debutoval o rok později a hned získal světový titul organizace WBO, když v devátém kole ukončil australského šampióna Jeffa Horna.

Od té doby pás úspěšně šestkrát obhájil, když postupně ukončil před limitem Jose Benavideze, Amira Khana, Egidijuse Kavaliauskase, Kella Brooka, Shawna Portera a naposledy loni v prosinci knockoutoval v šestém kole také Davida Avanesyana.

Errol Spence vs Terence Crawford

Na druhé straně třiatřicetiletý Errol Spence získal nejprve v květnu 2017 světový titul organizace IBF, když v jedenáctém kole doslova umlátil Kella Brooka. Pás následně obhájil s Lamontem Petersonem, Carlosrm Ocampem a Mikeyem Garciou.

V září 2019 dokázal v těžkém duelu přetlačit na body Shawna Portera a získal také titul WBC. Na konci roku 2020 oba tituly obhájil vítězstvím nad Dannym Garciou, kterou porazil na body. Loni v dubnu vyzval šampióna organizace WBA Yordenise Ugase, kterého dokázal ukončit v desátém kole a získal také třetí titul velterové váhy.

Dnes v noci tak poznáme nového krále velterové váhy. Zároveň jeden z boxerů si připíše první porážku kariéry, tedy pokud sjednocující zápas neskončí remízou. Sázkové kanceláře vypsali kurzy v poměru Spence 2:40 – 1,70 Crawford.

Errol Spence vs Terence Crawford