Antidopingová komise stáhla obvinění Conora Benna!

Conor BennConor Benn oznámil, že britská antidopingová komise stáhla obvinění. Benn tak může zažádat o vrácení boxerské licence, která mu byla loni odebrána!

Loni v srpnu provedla mezinárodní antidopingová agentura VADA kontrolu u britského boxera Conora Benna a výsledek byl znepokojující. V těle boxera byla odhalena zakázaná látka Clomifen, která v minulosti byla odhalena také u MMA fighterů Jona Jonese nebo Brocka Lesnara. Následně musela britská boxerská asociace BBBofC na poslední chvíli zrušit plánovaný duel s Chrisem Eubankem.

Clomifen, také známý jako klomifen nebo jednoduše Clomid, se primárně používá k léčbě neplodnosti u žen. Funguje podobně jako estrogen v tom, že stimuluje produkci vajíček u žen, aby měly co největší šanci otěhotnět. Může však působit také jako zesilovač výkonu, když je podáván na denní bázi jako pilulka, tím může zvýšit testosteron u mužů. Zvýšená fyzická podpora z clomifenu, který může až zdvojnásobit hladinu testosteronu z něj dělá v atletice zakázanou látku.

Nyní Connor Benn odhalil, že britská antidopingová komise stáhla obvinění a bude se moci vrátit mezi šestnáct provazů. Návrat by chtěl uskutečnit ještě do konce letošního roku. Samozřejmě musí nejdříve zažádat BBBofC o vrácení licence, bez které by nemohl na domácí půdě boxovat.

Conor Benn