Cordina těsně obhájil titul!

Joe Cordina vs Edward VazquezŠampión super pérové váhy Joe Cordina dokázal na sobotním galavečeru v Monaku přetlačit na body amerického vyzývatele Edwarda Vazqueze a obhájil světový titul IBF! Video ze zápasu v článku!

4.11.2023 – Casino de Monte Carlo, Monako
Super pérová váha
Joe Cordina 🇬🇧🆚🇺🇸 Edward Vazquez
Deon Dwarte 116:112
Jean-Robert Laine 116-112
Jeremy Hayes 114-114

Jednatřicetiletý neporažený britský šampión Joe Cordina (17-0-0, 9 KO) získal světový titul IBF loni v červnu, když se mu podařilo na domácím galavečeru v Cardiffu knockoutovat ve druhém kole tehdejšího japonského šampióna Kenichiho Ogawu.

Letos v dubnu se Cordina střetl Shavkatdzhonem Rakhimovovem (17-1-1, 14 KO) a duel nabídl velmi vyrovnanou bitvu a několik kol bylo těžké rozhodnout za kterým boxerem půjdou. Zápas nakonec došel až do bodového rozuzlení a ve kterém rozhodčí rozhodli o těsném vítězství Cordiny, který tak získal ztracený titul zpět.

V sobotu se postavil k obhajobě a jeho soupeřem byl osmadvacetiletý americký boxer Edward Vazquez (15-2-0, 3 KO). Duel nabídl až překvapivě vyrovnanou bitvu, kterou mohl vyhrát kdokoliv. Dva ze tří rozhodčích se přiklonili na stranu Cordiny a rozhodli, že Brit bude i nadále držitelem světového titulu IBF.