Verdejo dostal doživotí!

Felix VerdejoBývalá portorická jednička „El Diamante“ Felix Verdejo (27-2-0, 17 KO) byl před dvěma lety obviněn z vraždy těhotné milenky. Třicetiletý boxer si nyní vyslechl verdikt!

Felix Verdejo který to jako amatérský boxer dotáhl až na olympijské hry v Londýně a následně mezi profíky našel jen dva přemožitele a ještě loni patřilo portorické jedničce 23. místo světového ratingu lehké váhy. Jenže v květnu předloňského roku byl na něj vydán zatykač a po třídenním pátrání se sám byl přihlásil na policii.

Portorický boxer měl vztah s milenkou Keishou Rodríguez, která následně otěhotněla. Verdejo měl svou milenku přesvědčovat, aby si dítě nechala vzít, což stejně stará žena nechtěla ani slyšet. Podle důkazů FBI měl údajně Verdojo ženu udeřit do obličeje, poté do ni injekční stříkačkou píchnout blíže nespecifikovanou látku a hodit ji do Řeky a do těla následně ještě střílet.

Následně se přihlásil i jeho kumpán Cadiz-Martinez, který se ke všemu přiznal a zjistili se nové skutečnosti. Podle FBI byly důkazy velmi silné a především přímé. Dle jejich slov nebylo o Verdejově vině pochyb. To nyní potvrdil také soud, který rozhodl o doživotí. Jeho právní tým má 14 dní na odvolání proti oficiálnímu rozhodnutí. Nicméně se nedá očekávat, že by se trest nějak změnil.