Conlan vymazal Guerfiho v prvním kole!

Michael ConlanNa domácím galavečeru irském Belfastu se včera večer v hlavním zápase utkali domácí boxer a pořadatel Michael Conlan s francouzským bijcem Karimem Guerfim a byla z toho rychlá záležitost! Video v článku!

10.12.2022 – The SSE Aréna, Belfast, Irsko
Pérová váha
Michael Conlan 🇮🇪🆚🇫🇷 Karim Guerfi
1. kolo TKO

Jednatřicetiletý irský boxer Michael Conlan (18-1-0, 9 KO) ještě jako amatér dokázal Evropský šampionát a mistrovství světa. Na olympijských hrách v Londýně získal bronzovou medaili, když nestačil v semifinále na kubánského boxera Robeisyho Ramíreze.

V roce 2017 Conlan debutoval mezi profíky a loni v srpnu se postavil do titulové bitvy o prozatímní světový pás WBA. Jeho soupeřem byl krajan TJ Doheny. Conlan v duelu jasně dominoval a Dohenyho jednoznačně vybodoval.

Letos v březnu přišel souboj o standardní světový titul WBA a do cesty se mu postavil britský šampión Leigh Wood. Ačkoliv byl Conlan ve vyrovnané bitvě lehce lepší, tak jej nakonec Wood dokázal v posledním kole brutálně ukončit a doslova vystřelit z ringu. Irský boxer tak poznal poprvé v profesionální kariéře hořkost porážky.

Michael Conlan

V srpnu se po těžké prohře do ringu vrátil a připsal si pohodlné vítězství na body nad kolumbijským boxerem Miguelem Marriagou. Včera se Conlan na domácím galavečeru, který sám i pořádal a do cesty se mu postavil pětatřicetiletý francouzský boxer Karim Guerfi (31-7-0, 9 KO).

Zápas prakticky skončil dřív, než vlastně začal. už po dvou minutách zacouval neškodný Francouz do provazů a Conaln si tam z něj udělal doslova boxovací pytel a ringový sudí Steve Gray zápas odmával. Pro Conlana to bylo již devatenácté vítězství v profesionální kariéře.