Clash Of The Stars: Jaromír Soukup!

Jaromír Soukup - Clash of The StarsNa galavečeru Clash Of The Stars 7: Seven Sins se v hlavním zápase podle pravidel boxu střetnou Jaromír Soukup a „Psychopat“ Aleš Bejr. Soukup dříve boxoval jako profesionální boxer a nyní se podíváme, co vlastně během kariéry dokázal!

27.1.2024 – Sportovní hala Fortuna, Praha, ČR
Clash Of The Stars 7 – Seven Sins
Start v 18:30
Vstupenky v síti Ticketportal – VYPRODÁNO
PPV již v prodeji na ClashofthestarsTV

V hlavním zápase se podle pravidel boxu utkají spolumajitel televize Barrandov Jaromír Soukup a nevyzpytatelný Psychopat Bejr. Jaromír Soukup je také bývalý profesionální boxer, má na svém kontě celkem 26 profesionální duelů z nich 25 vyhrál (19 před limitem) a pouze jediný prohrál. Jeho kariéry trvala od roku 2005 do roku 2014 a získal dva tituly, jeden Mezinárodní český a jeden světový. Nicméně není vše tak růžové, jak to na první pohled může být.

Soukup debutoval v lednu 2005, když v běloruském Minsku ukončil ve čtvrtém kole domácího boxera Dzianise Shkalau (0-4-0). Jediná porážka přišla ještě tentýž rok na galavečeru v hotelu Pyramida, kde si zlomil ruku a ve druhém kole prohrál s Polákem Tomaszem Zeprzalkou (4-10-0, 4 KO).

V roce 2007 se utkal v Praze o světový titul v těžké váze Global Boxing Council (GBC) s Pavlem Šiškou (6-61-1, 4 KO). Soukup s přehledem Šišku přeboxoval a v sedmém kole ukončil. Nutno však podotknout, že ačkoliv šlo o světový titul, tak tato organizace není nijak prestižní, neřešila postavení boxerů v žebříčcích ani jak kvalitní boxeři jsou. V praxi to funguje tak, že se zaplatí dané organizaci „XYZ“ poplatek za pás a prostě si o něj zaboxujete.

O dva roky později vybojoval v hotelu Pyramida také Mezinárodní český titul, tentokrát však v křížové váze, když ve třetím kole ukončil běloruského boxera Dzmitri Kutase (0-9-0). Ano i tady si můžete všimnout, že to nebyl standardní titulový zápas, protože za normálních okolností by si boxer, který ani jednou nevyhrál o titul nezaboxoval. Tehdy se prostě zaplatil pouze licenční poplatek a šlo se boxovat o „mistra“ ČR.

Další titulovou bitvu už Soukup nepřidal a kariéru ukončil 26. února 2014 na domácí půdě v Praze, kde v 1. kole porazil Ludvíka Giňu (1-16-0). Nyní se tak vrací po dlouhých deseti letech a vyzve na galavečeru Clash Of The Stars „Psychopata“ Aleše Bejra. Soukup v únoru oslaví již 55. narozeniny, ale v pořadu B4THECLASH prozradil, že má fyzičku dobrou a od zápasu čeká, že bude 50 na 50.

Aleš Bejr vs Jaromír Soukup


B4THECLASH 6 – 16.1.2024
Aleš Bejr 🆚 Jaromír Soukup


Oficiální Trailer
Clash Of The Stars 7 – Seven Sins 27.1.2024