Beterbiev vs Bivol pravděpodobně v červnu!

Artur Beterbiev a Dmitry BivolSjednocující duel v polotěžké váze o pásy WBA super, WBC, WBO, IBF a IBO Artur Beterbiev vs Dmitry Bivol by se měl konat v červnu v Rijádu!

Investoři ze Saúdské Arábie v čele s Turki Alalshikhem by chtěli sjednocující duel v polotěžké váze uspořádat letos v červnu na dalším připravovaném galavečeru v Rijádu. Osmatřicetiletý Artur Beterbiev (20-0-0, 20 KO) drží tituly WBC, WBO a IBF a na druhé straně třiatřicetiletý Dmitry Bivol (22-0-0, 11 KO) má v držení pásy WBA super a IBO.

Bivol už na konci loňského roku prozradil, že finanční podmínky pro tento duel jsou schválený a smlouvu již podepsal. V nejbližších dnech by se měli s Alalshikhem sejít manažer Beterbieva Marc Ramsey a promotér Bob Arum. Arum následně řekl, že pokud se dohodnou, měl by se zápas konat 3 měsíce po ramadánu, tedy v průběhu června.

Bivol drží hlavní titul WBA od roku 2021, kdy porazil v Manchesteru Craiga Richardse. Loni v prosinci přidal také pás menší organizace IBO, když v Rijádu zdemoloval Lyndona Arthura. Beterbiev získal nejprve v roce 2017 výhrou nad Enricem Koellingem pás IBF, o dva roky později přidal také pás WBC, když porazil v ostře sledované bitvě Oleksandra Gvozdyka a před dvěma lety přidal také pás WBO, když na galavečeru v New Yorku zničil ve dvou kolech Joe Smitha.

Saúdskoarabští šejkové pro letošní ro oznámila již oficiálně dva galavečery. 17. února budou pořádat sjednocující bitvu těžkých vah Tyson Fury vs Oleksandr Usyk a hned 8. března souboje Anthony Joshua vs Francis Ngannou a Zhilei Zhang vs Joseph Parker. Nyní vše nasvědčuje tomu, že se v červnu dočkáme také sjednocující bitvy polotěžké váhy Beterbiev vs Bivol.

Tyson Fury vs Oleksandr Usyk

Knockout Chaos