Claressa Shields je královnou střední váhy!

Claressa Shields vs Savannah MarshallHlavní duel v londýnské O2 Aréně nabídl neskutečně tvrdou a strhující sjednocující bitvu ve střední váze. Američanka Claressa Shields vybodovala Savannah Marshall a má 4 tituly!

15.10.2022 – O2 Arena, Londýn, VB
Střední váha
Claressa Shields 🇺🇸🆚🇬🇧 Savannah Marshall
Luigi Boscarelli 97:93
Steve Gray 96:94
Frank Lombardi 97:93

Neporažená sedmadvacetiletá americká šampiónka Claressa Shields (13-0-0, 2 KO) již jednou pásy ve střední váze sjednotila, když v dubnu 2019 jasně vybodovala rodačku z Kazachstánu reprezentující Německo Christinu Hammer. Shields následně přešla do super velterové váhy, kde o dva roky později také všechny tituly sjednotila, když vybodovala kanadskou boxerku Marii Evu Dicaire.

Claressa Shields vs Savannah Marshall

Letos v únoru se vrátila k obhajobě titulů ve střední váze, avšak již bez pásu WBO, který ji organizace odebrala po přestupu do jiné váhové kategorie. Ostatní pásy ji zůstali a vyzvala slovinskou šampiónku menší organizace WBF Emu Kozin. Shields opět v zápase dominovala a obhájila tituly WBA, WBC, IBF a přidala také pás WBF.

Dnes vyzvala v Londýně jednatřicetiletou britskou boxerku a šampiónku organizace WBO Savannah Marshall (12-1-0, 10 KO), aby si vzala zpět odebraný titul. Zápas byl zároveň odvetou za amatérský duel z roku 2012, kdy na body vyhrála Marshall.

Claressa Shields

Zápas začal hodně zostra ani a obě boxerky do se šli bez ostychu od prvního kola. Byly jsme svědky neskutečné strhující bitvy, která byla v obrovském tempu a na té nejvyšší úrovni. Nicméně Američanka rozdala mnohem víc úderů a byla především tvrdí.

Claressa Shields vs Savannah Marshall

Duel svižným tempem dokráčel až do konce deseti vypsaných titulových kol a o vítězce museli rozhodnout až rozhodčí. Všichni tři viděli jako vítězku Claressu Shields a ta tak opět sjednotila všechny pásy ve střední váze, Na druhé straně Savannah Marshall si připsala první porážku v profesionální kariéře.