Baumgardner vybodovala Mayer a má 4 tituly!

Alycia BaumgardnerMáme za sebou sjednocující duel v super pérové váze o tituly WBC, WBO, IBf a IBO, který překvapivě vyhrála 2:1 na body Alycia Baumgardner!

15.10.2022 – O2 Arena, Londýn, VB
Super pérová váha
Alycia Baumgardner 🇺🇸🆚🇺🇸 Mikaela Mayer
Steve Gray 96:95
John Latham 96:95
Terry O’Connor 93:97

Osmadvacetiletá americká šampiónka „The Bomb“ Alycia Baumgardner (13-1-0, 7 KO) získala světové tituly WBC a IBO loni v listopadu, když v ostře sledovaném duelu ve čtvrtém kole ukončila neporaženou britskou šampiónku Terri Harper.

Pásy úspěšně obhájila letos v dubnu na galavečeru v Manchesteru, kde s jasně vybodovala Edith Soledad Matthysse z Argentiny a připsala si šestou výhru v řadě a dvanáctou v profesionální kariéře.

Dnes se tak postavila ke druhé obhajobě pásů proti dvaatřicetileté šampiónce organizací WBO a IBF Mikaela Mayer (17-1-0, 5 KO). Zápas byl celých deset kol hodně vyrovnaný. Alycia Baumgardner těžila hlavně z rychlosti úderů a na druhé straně Mikaela Mayer dominovala v technice a přesnosti.

Alycia Baumgardner vs Mikaela Mayer

Duel došel až do bodového rozuzlení, kde měli tentokrát britští rozhodčí na bodech velmi těžkou práci. Nakonec se Steve Gray a John Latham překvapivě přiklonili na stranu Alycie Baumgardner a ta tak sjednotila 4 tituly v super pérové váze. Naopak Mayer musela poprvé v kariéře zkousnout hořkost porážky.

Alycia Baumgardner vs Mikaela Mayer

Zbývající světový pás organizace WBA drží již osm let neporažená korejská boxerka Hyun Mi Choi (19-0-0, 5 KO). Dojde na hlavní sjednocující zápas nebo se bude konat odveta mezi Baumgardner a Mayer?