Chris Arreola se letos vrátí do ringu!

Chris Arreola vs Andy RuizTrojnásobný neúspěšný vyzývatel o světový titul těžké váhy Chris Arreola oznámil, že se po necelých dvou letech ve sportovním důchodu připravuje na návrat mezi šestnáct provazů!

Jednačtyřicetiletý rodák z americké Kalifornie „The Nightmare“ Chris Arreolla (38-7-1, 33 KO) ohlásil návrat mezi šestnáct provazů v první polovině tohoto roku. S kým se americký boxer střetne, není zatím jasné, ale určitě to bude jeden z lehčích soupeřů, aby se měl Arreola od čeho odrazit.

Arreola se během své úspěšné kariéry dokázal celkem třikrát proboxovat k souboji o světový titul. Pokaždé však ze zápasu odcházel s prázdnou. Nicméně ve všech zápasech bojoval jako lev a nedal kůži zadarmo.

Poprvé boxoval o světový titul WBC už v září 2009, když vyzval tehdejšího ukrajinského šampióna Vitali Klitschka. Zápas však úřadující mistr světa zvládl a Arreolu zdemoloval v deseti kolech. Pro Klitschka to tehdy byla teprve druhá obhajoba pásu, který držel až do roku 2012.

Chris Arreola vs Vitali Klitschko

V roce 2014 se o uvolněný světový titul po Vitali Klitschkovi utkal právě Chris Arreola a rodák za Haiti Bermane Stiverne. Duel nabídl velmi tvrdou bitvu, ve které byl Arreola mírným favoritem a v zápase také vedl. Jenže přišlo smrtící 6. kolo, ve které jej Stiverne poslal dvakrát k zemi a i druhý pokus získat světový titul Arreolovi nevyšel.

Chris Arreola vs Bermane Stiverne

Zatím poslední šance boxovat o světový titul WBC přišla v roce 2016, kdy se stal povinným vyzývatelem Deontaye Wildera, který měl tehdy před sebou teprve pátou obhajobu pásu. Wilder však zápas jasně ovládl, Arreolu prakticky do ničeho nebezpečného nepustil a ukončil ho v 8. kole.

Deontay Wilder vs Chris Arreola

Arreola naposledy stál v ringu v říjnu 2021, když se v rámci eliminačního duelu organizace WBC chtěl proboxovat opět do boje o světový titul. Jenže stopku mu vystavil třiatřicetiletý „Destroyer“ Andy Ruiz (35-2-0, 22 KO), který jej jasně vybodoval a čeká ho tak finální eliminace s Deontayem Wilderem.

Chris Arreola vs Andy Ruiz