Bytyqi obhájila světový titul WBC!

Fabiana Bytyqi vs Elizabeth Lopez 2Úřadující šampiónka organizace WBC Fabiana Bytyqi odvetu zvládla a mexickou soupeřku Elizabeth Lopez jasně přejela na body a obhájila světový titul!

15.4.2023 – Sono, Brno, ČR
Atomová váha
Fabiana Bytyqi 🇨🇿🆚🇲🇽 Elizabeth Lopez 2
99:91 – 99:91 – 98:92

Fabiana Bytyqi získala uvolněný světový titul WBC už v září 2018, když na galavečeru v Ústí nad Labem jasně přeboxovala britskou vyzývatelku Denisu Castle. Pás poprvé obhájila v dubnu 2019 přes remízový duel s mexickou boxerkou Marií Vargas. Ještě tentýž rok v prosinci pás obhájila podruhé, když na kladenském galavečeru v těžkém duelu s Anou Arrazolou z Mexika dokázala urvat vítězství na body.

Ke třetí obhajobě světového titulu WBC se postavila až loni 29.července na galavečeru v Kosovu, kde česká boxerka boxovala vůbec poprvé. Do cesty se ji postavila jednatřicetiletá mexická boxerka Elizabeth Lopez Corzo a byla z toho opět vyrovnaná bitva, která skončila remízou 97:94 – 96:96 a 96:97.

Fabiana Bytyqi vs Elizabeth Lopez 2

Dnes se tak obě aktérky postavili na galavečeru v brněnském Sonu k odvetě a byly jsme svědky naprosto odlišného zápasu. Česká boxerka jasně v ringu dominovala, díky své rychlosti mexickou vyzývatelku utahala a nedovolila žádný kritický zásah.

Lopez opět spoléhala na své granáty, ale ty tentokrát cíl nezasáhli. Duel došel až do bodového rozuzlení, kde rozhodčí neměli příliš těžkou práci a všichni tři rozhodli o vítězce, kterou se stala česká světová šampiónka Fabiana Bytyqi.

Fabiana Bytyqi vs Elizabeth Lopez 2