Silva vs Bledá již zítra na UFC!

Natalia Silva vs Tereza BledáČeská válečnice Tereza Bledá má před sebou jeden z nejdůležitějších zápasů kariéry. Již zítra ji čeká debut v kolébce MMA a její soupeřkou bude Natalia Silva z Brazílie!

19.11.2022 – UFC Apex, Nevada, USA
UFC Vegas 65
Muší váha
Natália Silva 🇧🇷🆚🇨🇿 Tereza Bleda
Přímý přenos na Premier Sport!

Dvacetiletá česká fighterka Tereza Bledá vešla do podvědomí skvělými výkony v organizaci Oktagon, kde v rámci pravidel Underground vyprovodila českou a slovenskou špičku bojové scény. V roce 2020 postupně vybodovala Lucii Pudilovou, Magdu Šormovou a v super finále také Lucii Szabovou.

Na své výkony v Undergroundu navázala také v klasickém MMA, když ještě tentýž rok na galavečeru Oktagon 16 ukončila ve druhém kole francouzskou veteránku Marii Loiseau. V loňském roce pokračovala ve skvělých výkonech a připsala si další čtyři výhry.

Tereza Bledá

V lednu utáhla v prvním kole Polku Judytu Rymarzak, v květnu vybodovala Brazilku Karoline Martins, v červenci na pražské Štvanici ukončil v prvním kole další brazilskou fighterku Ednu Oliveiru Ajalu a naposledy před domácími fanoušky nastoupila, když opět už v prvním kole zničila Mabelly Limu.

Skvělými výkony si tak hlasitě řekla o UFC, které je jejím cílem a její výkony ani neunikli ani prezidentovi slavné organizace Danu Whitovi, který ji poslal pozvánku Dana White’s Contender Series, kde zápasníci z celého světa bojují o vysněnou smlouvu. Bledá se v turnaji utkala s neporaženou brazilskou bojovnicí Nayarou Correii.

Tereza Bledá

Tereza opět předvedla neskutečný výkon a celý zápas byl prakticky tah na jednu bránu a česká válečnice jasně dominovala. Zápas došel až do bodového rozuzlení, kde rozhodčí neměli těžkou práci a Bledá si připsala jednoznačné vítezství 3x 30:26 (jednotlivá kola 1. kolo 10:9, 2. kolo 10:9 a 3. kolo 10:8). Dana White ji nakonec smlouvu nenabídl, ale označil ji za skvělou zápasnici, která ještě šanci dostane.

Na začátku října však přišel obrat a Tereza Bledá dostala od UFC smlouvu na 4 zápasy. Po Lucii Pudilové je tak Bledá druhou českou fighterkou v nejprestižnější MMA lize světa. její soupeřkou bude více jak 4 roky neporažená brazilská fighterka Natália Silva.

Natalia Silva

Pětadvacetiletá zápasnice debutovala v UFC letos v červnu, když vybodovala kanadskou soupeřku Jasmine Jasudavicius. Sázkové kanceláře mírně favorizují Brazilku s kurzem 1,70. Na českou válečnici je krutu 2,15. Zvládne Bledá debut v UFC?