Arum: Nevidím žádné překážky v zápase Fury vs Usyk!

Tyson Fury a Bob ArumAmerický promotér zastupující Tysona Furyho nevidí žádné překážky v duelu dvou šampiónů. Jak Fury, tak Usyk zápas chtějí a jedno o kolik titulů půjdou. IBF je jen sama proti sobě, říká Arum!

„S Usykovým manažerem Egisem Klimasem jsme dobří přátelé a vím, že o zápas s Tysonem Furym hodně stojí. Všichni chceme souboj o nesporného krále těžké váhy, protože to bude velmi výjimečný duel, který tu nebyl mnoho let“. Říká jeden z promotérů Tysona Furyho.

„Abych pravdu řekl, tak před námi nevidím žádné překážky a ani důvod, proč by se duel nemohl na začátku března konat. IBF je jen sama proti sobě, když Usykovy pás odebere. Je jedno jestli se bude bojovat o 4 nebo jen o 3 pásy, každý na světě bude vědět, že je vítěz ten nejlepší“. Uzavřel Arum.

IBF však o víkendu všechny strany zaskočila, když nařídila duel Oleksandra Usyka s povinným vyzývatelem Filipem Hrgovičem. Pokud by Usyk zápas odmítl a utkal se i přes toto nařízení s Furym, tak mu organizace světový titul odebere.

Tyson Fury

Organizace IBF je svými nekompromisními rozhodnutí pověstná a z minulosti má stejnou zkušenost také sám Tyson Fury. Když Fury v roce 2015 porazil Wladimira Klitschka, tak IBF nařídila Furymu povinnou obhajobu s Vyacheslavem Glazkovem. Fury odmítl a dal přednost odvetě s Klitchkem, která se nakonec i tak nekonala. IBF tehdy Furymu za rozhodnutí bojovat opět s Klitschkem pás odebrala a ten ho pak hodil do záchodu.

Oleksandr Usyk vs Anthony Joshua 2