Bivol zvažuje super střední váhu!

Saul Alvarez vs Dmitry BivolÚřadující šampión polotěžké váhy organizace WBA Dmitry Bivol čeká už deset měsíců na další zápas a zatím není nic v dohledné době. Ruský boxer zvažuje i výzvy v nižší divizi!

Dvaatřicetiletý neporažený ruský šampión Dmitry Bivol (21-0-0, 11 KO) stál v ringu naposledy loni v listopadu, když dokázal ve velmi očekávané bitvě na galavečeru v Abu Dhabi jasně vybodovat 118:110 a 2x 117:111 mexického šampióna Gilberta Ramireze (44-1-0, 30 KO) a obhájit pás WBA super.

Od té doby však uběhlo téměř deset měsíců a žádná další obhajoba na obzoru. Jeho promotér Eddie Hearn mluví o konci října nebo začátku listopadu, ale žádná jména nejsou zatím zmíněna a Bivol začíná být netrpělivý, protože by se chtěl vrátit co nejdříve do ringu.

„Bojuji na svých limitech v polotěžké váze a kdybych měl něco změnit, prostě bych šel dolů. Nevím, co bude zítra. Není velký rozdíl mezi super střední a polotěžkou váhou, ale je velký rozdíl mezi polotěžkou a křížovou váhou. Proto budu zápasit pouze v polotěžké váze nebo ve velkých výzvách v super střední váze“. Komentuje další budoucnost Bivol.

Dmitry Bivol