Bellew: Usyk vs Wilder? Vsadil bych na Usyka, ALE!

Tony BellewBritský boxer a bývalý světový šampión křížové váhy Tony Bellew se vyjádřil, jak by viděl zápas mezi Oleksandrem Usykem a Deontayem Wilderem!

Čtyřicetiletý bývalý šampión křížové váhy Tony Bellew stál naposledy v ringu v roce 2018 právě s Oleksandrem Usykem (21-0-0, 14 KO) ve sjednocující bitvě o tituly WBA super, WBC, WBO a IBF. Usyk duel sice vyhrál, když Bellewa v osmém kole ukončil, ale britský boxer do té doby vedl u všech rozhodčích.

Pro Bellewa to byl poslední duel jeho úspěšné profesionální kariéry. Na druhé straně Usyk sjednocením titulů uzavřel kapitolu křížové váhy a přešel do těžké váhy, ve které nyní drží tituly WBA super, WBO, IBF a IBO. Chybí mu pouze pás WBC, který má v držení Tyson Fury (33-0-1, 24 KO).

Bellew se nyní vyjádřil k případnému zápasu Usyk vs Wilder. „Usyk by vyhrál každou sekundu zápasu. A to do té doby, než by Wilder zasadil svůj první čistý úder pravou rukou. Určitě bych si vsadil na Usyka, ale na druhou stranu ne tolik, abych na něj vsadil barák. Wilderovi nemůžete brát šance, je to boxer s nejsilnější ránou v těžké váze. Usyk je zase nejlepší co se týče techniky“. Prozradil Bellew.

Oleksandr Usyk vs Tony Bellew