Billam-Smith chce Ramireze!

Chris Billam-SmithŠampión organizace WBC v křížové váze Chris Billam-Smith si dělá zálusk na sjednocující duel s šampiónem WBA Gilbertem Ramirezem!

Třiatřicetiletý „The Gentleman“ Chris Billam-Smith (20-1-0, 13 KO) získal světový titul WBO loni v květnu, když dokázal vybodovat tehdejšího šampióna Lawrence Okolieho (19-1-0, 14 KO). Pás následně obhájil v prosinci vítězstvím nad nebezpečným polským boxerem Mateuszem Masternakem.

Minulou sobotu se postavil k druhé obhajobě a do cesty se mu postavil jeho jediný přemožitel z roku 2019 Richard Riakporhe (17-1-0, 13 KO). Zápas byl opět hodně vyrovnaný, ale šampión měl lehce navrch. K vítězství mu pomohli i fauly Riakporheho ve 12. kole, kdy mu ringový strhl bod za opakované údery hlavou. Billam-Smith tak potvrdil pozici světového lídra, naopak Riakporhe poprvé prohrál.

S vítězstvím roste chuť a rodák z Epsomu by chtěl také titul WBA, který má v držení dvaatřicetiletý mexický šampión „Zurdo“ Gilberto Ramirez (46-1-0, 30 KO). Ramirez získal titul ve svém posledním zápase letos v březnu, když dokázal jasně přeboxovat Arménce Arsena Goulamiriana (27-1-0, 19 KO) a porazit jej na body. „Bojovat v mém rodném městě by byl můj sen, ale takové Las Vegas by se mi také líbilo. Chci sjednocení s Ramirezem a věřím, že by náš boj byl velmi zajímavý“. Řekl Billam-Smith

Dmitry Bivol vs Gilberto Ramirez