Benavidez si musí vybrat váhu!

David Benavidez vs Caleb PlantAmerický šampión David Benavidez drží prozatímní titul v super střední i v polotěžké váze. Organizace WBC mu dal deset dní na rozmyšlenou, ve které váze zůstane!

Sedmadvacetiletý neporažený americký šampión „The Monster Bandera Roja“ David Benavidez (29-0-0, 24 KO) získal před dvěma lety vítězstvím nad Davidem Lemieuxem (43-5-0, 36 KO) prozatímní pás WBC v super střední váze. Minulou sobotu dokázal jasně vybodovat Ukrajince Oleksandra Gvozdyka (20-2-0, 16 KO) a získal také prozatímní pás v polotěžké váze.

Nyní dala organizace WBC Benavidezovi 10 dní na rozmyšlenou, aby si vybral v jaké váze zůstane. Poté mu tituly z druhé váhovky odebere. Saúdskoarabský mecenáš Turki Alalshikh navrhuje, aby americký boxer přešel až do křížové váhy a střetl se s šampiónem IBF, kterým je neporažený Australan Jai Opetaia (25-0-0, 19 KO).

Pokud by se rozhodl o přesun do křížové váhy, taky by sice přešel o oba prozatímní tituly, ale vyfasoval by zcela jistě velmi slušný honorář za souboj s Opetaiou. za deset dní bude jasno, nicméně Alalshikh a jeho peníze mají velký vliv a je tedy možné, že Benavidez tituly uvolní.

David Benavidez