Beterbiev: Yarde je zkušený a nebezpečný boxer!

Artur beterbievÚřadující světový šampión polotěžké váhy Artur Beterbiev bude na konci měsíce obhajovat tituly WBC, WBO a IBF. O svém soupeři mluví s respektem a chce také Bivola!

28.1.2023 – Wembley Arena, Londýn, VB
Polotěžká váha
Artur Beterbiev 🇷🇺🆚🇬🇧 Anthony Yarde
Přímý přenos na BT Sport!

Neporažená kanadská jednička a světová dvojka Artur BETERBIEV (18-0-0, 18 KO) a britská trojka a světová desítka Anthony YARDE (23-2-0, 22 KO) se utkají ve dvanáctikolové titulové bitvě o pásy WBC, WBO a IBF!

„Sledoval jsem několik zápasů, abych viděl, jak Anthony Yarde boxuje. Můžu říct, že je velice zkušený a také velmi nebezpečný boxer. Musím se na náš zápas připravit jak nejlépe umím, protože mě dopředu žene obhajoba třech titulů, které nechci ztratit“. Říká ruský boxer žijící v Kanadě.

Nicméně přiznává, že je pro něj nejdůležitější krajan Dmitry Bivol. „Víte, potřebuji Bivola, protože má něco, co chci já a co mi chybí. Každý šampión chce sjednotit všechny pásy v divizi a k tomu potřebuji Bivola. Doufám, že se tento zápas stane a sjednotím polotěžkou váhy“. Přiznává Beterbiev. Nicméně v letošním roce je zápas Beterbiev vs Bivol prakticky vyloučen.

Artur Beterbiev vs Anthony Yarde

Sedmatřicetiletý neporažený rodák z Ruska boxující pod kanadskou vlajkou a světový šampión organizací WBC, WBO a IBF Artur Beterbiev má před sebou obhajobu všech tří pásů. Pás IBF vyhrál již v listopadu 2017, když ve dvanáctém kole knockoutoval německého boxera Enrica Koellinga. Pás následně obhájil s Callumem Johnsonem a Radivojevem Kalajdzičem.

V říjnu 2019 získal také pás WBC, když v očekávané bitvě ukončil v desátém kole do té doby neporaženého ukrajinského střelce Oleksandra Gvozdyka. Následovala roční pauza a pásy následně v roce 2021 dvakrát obhájil. Nejprve v březnu seřezal Adama Deinese a poté v prosinci sestřelil Marcuse Browna.

Artur Beterbiev vs Anthony Yarde

Naposledy stál v ringu loni v červnu na galavečeru Madison Square Garden, kde vyzval tehdejšího domácího šampióna organizace WBO Joe Smitha. Beterbiev zápas jasně ovládl a Smitha ukončil již ve druhém kole. Už za necelé 3 týdny ho tak čeká britský vyzývatel Anthony Yarde.

Jednatřicetiletý britský boxer Anthony Yarde má v držení britský titul a také Interkontinentální pás organizace WBO. Anthony Yarde odboxoval v roce 2021 dva duely, které jasně vyhrál před limitem když vyprovodil v prvním kole Kolumbijce Alexe Therana a ve čtvrtém kole krajana Lyndona Arthura.

Artur Beterbiev vs Anthony Yarde