Hrgovič: Z Joshuy se vytratila ta bestie!

Filip HrgovičNeporažená chorvatská jednička a povinný vyzývatel o světový titul těžké váhy Filip Hrgovič si myslí, že Joshua postrádá dravost a že se z něj vypařila ta bestie, která zničila vše co měla před sebou!

„Dávám si velký pozor, abych se nenaučil něco, co mě změní a nebudu tím kým jsem. Je těžké se zlepšovat a zároveň si udržet stejnou kvalitu. Můžete se naučit nový styl, který vám nebude sedět jako ten minulý a poté v ringu nebudete předvádět stejné výkony. Musíte najít rovnováhu mezi tím co chce trenér a čeho jste schopni“. Říká Filip Hrgovič.

A komentuje proměnu bývalého světového šampióna Anthonyho Joshuy. „Myslím, že to se stalo přesně Joshuovi. Byl to dravec, který se v ringu přeměnil v bestii a ničil vše co mu přišlo do cesty. Pak se ale začal přeměňovat, jeho tým se z něj snažil udělat chytrého a technického boxera a to byla chyba. Ta bestie se vypařila a v ringu je to znát“. Komentuje Hrgovič výkony Joshuy.

Filip Hrgovič vs Zhilei Zhang

Třicetiletý chorvatský boxer „El Animal“ Filip Hrgovič (15-0-0, 12 KO) stál naposledy v ringu loni v srpnu, když se v eliminačním duelu organizace IBF střetnul s čínskou devětatřicetiletou jedničkou „Big Bangem“  Zhilei Zhangem (24-1-0, 19 KO).

Zápas nabídl nesmírně vyrovnaný souboj a po odboxování dvanácti vypsaných kol to vypadalo, že si Hrgovič připíše první profesionální porážku. Nakonec se však sudí přiklonili kontroverzně na stranu Hrgoviče 114:113 a 2x 115:112 a naopak Zhang musel poprvé spolknout hořkou pilulku porážku.

Filip Hrgovič

Hrgovič má nyní jako povinný vyzývatel IBF přednostní právo vyzvat úřadujícího šampióna, kterým je Oleksandr Usyk (20-0-0, 13 KO). Ten má však před sebou sjednocující bitvu s Tysonem Furym a chorvatský tvrďák tak musí na svou titulovou šanci ještě počkat.