Benavidez vs Plant o titul WBC!

David Benavidez vs Caleb plantNeporažený prozatímní světový šampión organizace WBC David Benavidez bude v březnu boxovat s jedničkou žebříčku organizace Calebem Plantem!

Pětadvacetiletý úřadující prozatímní šampión „El Bandera Roja Red Flag“ David Benavidez (26-0-0, 23 KO) držel v minulosti plnohodnotný titul WBC, ale byl mu dvakrát odebrán přímo organizací. Nejprve o něj přišel v roce 2018, kdy měl pozitivní výsledek na kokain a podruhé o dva roky později, když nesplnil váhový limit v zápase s Roamerem Alexisem Angulem.

Uvolněný světový titul následně získal Saul Alvarez. Nicméně Benavidez ve svém posledním duelu letos v květnu získal prozatímní světový titul WBC, když ve třetím kole ukončil bývalého šampióna Davida Lemieuxe. Nyní ho tak čeká první obhajoba a do cesty se mu postaví jednička v žebříčku WBC.

David Lemieux vs David Benavidez

Tou je bývalý světový šampión organizace IBF, třicetiletý Američan Caleb Plant (22-1-0, 13 KO). Plant držel pás od roku 2019 až do loňského roku, kdy jej v listopadu ukončil před limitem Saul Alvarez. Letos v říjnu se po porážce vrátil, když v devátém kole knockoutoval Anthonyho Dirrella.

Podle posledních informací by se měl David Benavidez a Caleb Plant utkat na galavečeru ve Spojených státech v průběhu března. Vítěz se stane povinným vyzývatelem za organizaci WBC a bude moci vyzvat mexického šampióna Saula Alvareze (58-2-2, 39 KO).

Caleb Plant