Turnaj PML 5 se představí v Třinci!

PML 5Hned po turnaji v Praze největší československá postojařská organizace Professional Muaythai League směřuje svou pozornost na další galavečer, který se bude konat již 19. listopadu!

19.11.2022 – Hala STARS Třinec, ČR
PML 5: City of Dragon
Start: 18:00
Vstupenky na Předprodej.cz

Na sever Moravy zavítá rozjetý stroj ligy PML, který po vyprodání pražské Královky přináší tu nejlepší show i do „Města draka“. Dějištěm páté akce bude český Třinec. Do haly STARS již 19. listopadu zavítají známé tváře česko-slovenské scény. Diváci se mohou těšit na výborné zápasy podle pravidel thajského boxu či K1 i za účasti domácích zápasníků z místního týmu.

V jednom z hlavních zápasů večeře bude bojovat slovenská hvězda, vítěz turnaje Oktagon Underground Milan Paleš. Paleš se už představil i v rámci PML, když v hlavním zápase PML 2 doma v Žilině porazil na body Henrika Kocza, který byl finalistou nedávné pražské pyramidy. Tentokrát Paleše prověří další nepříjemný soupeř, který má také na kontě vítězství v PML.

Na kartě nebude chybět ani vycházející hvězda Ondřej Malina. Ten je čerstvě po cenném skalpu zkušeného Matouše Kohouta ve výborné formě a tu chce zúročit i v Třinci. Na domácí půdě se ukáže také místní matador David Křistek. Ten na žilinském PML nestačil na Zuzáka, a tak si bude chtít napravit chuť a získat první výhru v organizaci.

Tomáš Karel Barták vs Erik Breit

Dalším potvrzeným zápasem je skutečně speciální souboj o titul České Muaythai Asociace ve váze do 55 kg. Česká jednička Viktorie Bulínová bude hájit svou pozici proti Olze Kvaiserové , jedné z největších domácích nadějí, která bude mít v Třinci určitě velkou podporu. Na svůj fanklub se však spoléhá i Bulínová. Bulínová i Kvaiserová rovněž vyhráli své dřívější zápasy v organizaci PML a titul je další extra motivací do tohoto zajímavého souboje.

Juraj Tutura několikrát potvrdil své kvality a dokázal, že v tuto chvíli už rozhodně patří ke špičce. „Dlouhodobě je považován za obrovskou naději československého postoje a vlastními výkony to potvrzuje. Nyní sice prohrál po dlouhé době v titulovém zápase v DFN, ovšem určitě si bude chtít napravit chuť,“ říká promotér Tomáš Tadlánek.

Příběh tohoto duelu je vskutku originální. Skalp této naděje bude chtít získat trenér bojovníka, jehož Tutura před několika měsíci tvrdě ukončil před limitem. Lukáš Šimek bude moci pomstít zdolaného Vítka Vokouna.

„Šimek zápasí na naší scéně už 20 let. Zajímavostí je, že Juro Tutura letos zápasil se Šimekovým svěřencem, protože Šimek je i trenér v Yaksha Gyme Plzeň. Tutura ukončil jeho svěřence Víta Vokouna highkickem na KO, takže lze říci, že trenér se jde pomstít za svého zápasníka. Šimek tak může získat jednak cenný skalp a rovněž pomstu za padlého svěřence,“ vysvětlil Tadlánek.

Motiv tohoto duelu je tedy jasný. Šimek však respektuje protivníka. „Je to silný a komplexní bojovník. Viděl jsem i jeho poslední titulový zápas a ukázal mi soupeřovy slabé i silné stránky a budu se snažit toho využít.“ 

Duel se uskuteční v kvalitně obsazené divizi do 80 kilogramů. Vítěz se tak může zařadit do žebříčku a začít míchat kartami ve váze, kde bude brzy uveden titul. Právě na titulový zápas aktuálně patří Ondřeji Malinovi a Janu Juříčkovi.

PML 5