Badou Jack uvolní titul WBC!

Badou JackÚřadující šampión křížové váhy Badou Jack oznámil, že uvolní světový titul WBC a přesune se do váhy Bridgerweight. Už několik týdnů se spekuluje o souboji s šampiónem Lukaszem Rozanskim!

„Limit kategorie Bridgerweight je pro mé tělo momentálně nejlepší a cítím se v této váze nejlíp. Viděl jsem boj mezi Rozanskim a Babičem a bylo to velkolepé, nicméně moc technických věcí tam vidět nebylo. Rozanski je tvrdý, ale v tomto boji se budu soustředit hlavně na sebe. Nebudu myslet na jeho sílu, ale na své dovednosti. Již brzy oficiálně uvolním pás křížové váhy, abych mohl bojovat o titul v Bridge“. Říká švédský boxer.

Devětatřicetiletý švédský boxer „The Ripper“ Badou Jack (28-3-3, 17 KO) držel v minulosti světové tituly v super střední váze, polotěžké váze a křížové váze. Ten poslední získal letos v únoru na galavečeru v Saúdské Arábii, kde dokázal ve dvanáctém kole ukončit tehdejšího šampióna Ilunga Makabu.

Nyní se přesouvá do váhy Bridgerweight, kde by se měl střetnout s neporaženým úřadujícím šampiónem z Polska Luksazem Rozanskim (15-0-0, 14 KO). Polák získal titul letos v dubnu na domácím galavečeru, kde překvapivě už v prvním kole ukončil do té doby neporaženého chorvatského bijce Alena Babiče (11-1-0, 10 KO).

Lukasz Rozanski vs Alen Babič