Badou Jack je novým šampiónem křížové váhy!

Ilunga Makabu vs Badou JackŠvédský boxer Badou Jack dokázal jasně přeboxovat úřadujícího šampióna křížové váhy Ilungu Makabu a získává světový titul již ve třetí váhové kategorii!

26.2.2023 – Diriyah Arena, Diriyah, Saúdská Arábie
Křížová váha
Badou Jack 🇸🇪🆚🇨🇩 Ilunga Makabu
12. kolo TKO

Devětatřicetiletý švédský boxer „The Ripper“ Badou Jack (28-3-3, 17 KO) získal první světový titul již před devíti lety, když v super střední váze dokázal těsně vybodovat amerického bijce Anthonyho Dirrella a získal pás WBC.

Ilunga Makabu vs Badou Jack

V roce 2018 debutoval v polotěžké váze a hned šel o světový titul WBC. Tehdy se mu do cesty postavil britský ranař Nathan Cleverly a čekala se vyrovnaná bitva. Badou Jack však jasně dominoval a Cleverlyho ukončil už v pátém kole a získal světový titul v další váhové kategorii.

Ilunga Makabu vs Badou Jack

Na konci roku 2021 přešel do křížové váhy a dnes v Saúdské Arábii vyzval úřadujícího šampióna WBC z Konga Ilungu Makabu (29-3-0, 25 KO). Jack předvedl naprosto skvělý výkon a v duelu dominoval. Šampióna dokázal poslat k zemi ve čtvrtém a jedenáctém kole, nakonec jej ukončil až ve poslední tříminutovce, kdy po silném tlaku duel ukončil ringový sudí Mark Lyson.

Ilunga Makabu vs Badou Jack

Badou Jack získal světový titul ve třetí váhové kategorii a v devětatřiceti letech patří stále na vrchol světového žebříčku.