Andy Ruiz by rád odvetu se Zhangem!

Andy Ruiz vs Zhilei ZhangZhilei Zhang je v hledáčku bývalého světového šampióna těžké váhy Andyho Ruize, který by mu rád vrátil porážku z amatérů!

Čtyřiatřicetiletý mexický boxer „Destroyer“ Andy Ruiz (35-2-0, 22 KO) v červnu 2019 šokoval celý boxerský svět, když na poslední chvíli vzal zápas s tehdejším šampiónem Anthonym Joshuou (26-3-0, 23 KO), kterého dokázal poslat čtyřikrát do počítání a ukončit v sedmém kole. Následně v prosinci se konala odveta, kterou Ruiz nezvládl, prohrál jasně na body a Joshua si vzal čtyři světové tituly zpět.

Od té doby odboxoval Ruiz dva duely a oba vyhrál. Nejprve v květnu 2021 vybodoval v těžkém zápasu Chrise Arreolu (39-7-1, 34 KO) a naposledy loni v září přetlačil na body kubánského veterána Luise Ortize (33-3-0, 28 KO). Od té doby v ringu nestál a je tak nečinný už déle jak rok a žádný zápas na obzoru hlášen není.

Nyní přišel s výzvou na odvetu s čínskou jedničkou a prozatímním šampiónem organizace WBO Zhileiem Zhangem (26-1-1, 21 KO). Oba boxeři se již jednou střetli ještě jako amatéři v roce 2007, kdy jej v Pekingu na předolympijským turnaji Zhang s naprostým přehledem vybodoval.

„Zhang odvedl skvělou práci, když vyřadil Joe Joyce, který boxuje jako robot bez duše. Je to opravdu dobrý boxer a možná i dobrý soupeř. Rád bych se pustil do takového boje. Když jsem byl amatér, dobře jsem se s ním popral, ale rozhodčí mu přisoudili vítězství na jeho domácí půdě. Byl by to dobrý boj a zajímavá odveta“. Řekl Andy Ruiz.

Andy Ruiz vs Luis Ortiz