Amir Khan usvědčen z dopingu!

Amir Khan vs Kell BrookBritský boxer a bývalý světový šampión Amir Khan neprošel antidopingovou kontrolou po loňském duelu s Kellem Brookem. Bristká asociace i promotéři se tuto informaci dozvěděli teprve nyní!

V úterý se objevila zpráva, že britská antidopingová agentura UK Anti-Doping (UKAD) udělila Amirovi Khanovi stopku na dva roky, protože bývalý boxer měl pozitivní test na zakázanou látku Ostarine. Khan měl být o zákazu informován agenturou 6. dubna 2022 a následující boxer potvrdil svůj odchod do důchodu.

Na začátku letošního roku 24. ledna proběhlo dokonce nezávislé slyšení u Národního antidopingového úřadu, kde byl Khan shledán vinným ze dvou porušení a byl mu tak potvrzen dvouletý zákaz boxerské činnosti.

Promotér skupiny Boxxer Ben Shalom je však šokován, že informace se dostala na povrch až nyní. Ddokonce nebyl ani informován o Khanově soudním řízení na začátku letošního roku. Shalom se stejně jako mnoho dalších dozvěděl o Khanově pozitivním testu, ze sociálních sítí, což bere jako nepřípustné.

Amir Khan vs Kell Brook

„Když jsem viděl zprávy na sociálních sítích tak jsem hned zavolal do britské boxerské asociace (BBBofC) a řekl jsem: ‚Víte o tom?‘ a oni řekli: ‚Dozvěděl jsem se to teprve včera“. Říká překvapeně britský promotér.

„Ani jsme nevěděli, že existuje proces. Ani jsme nevěděli, že Khan neprošel testem. Je to úplně šílené. A je to zároveň velmi nebezpečné. Z neúspěšného testu na drogy by se nemělo tak snadno dostat. Nezáleží na tom, zda to bylo úmyslné nebo ne, ale celý skutek se prostě stal a nikdo o tom nebyl informován“.

Amir Khan vs Kell Brook

„Antidopingové kontroly musí být řízeny světovým řídícím orgánem ane několika různými lidmi s různými názory a různými pravidly. Jsem šokován, že jakým způsobem se tato věc řešila. Musíme udělat vše pro to, aby se taková záležitost neopakovala, protože je to doslova hazard se životem“. Uzavřel Ben Shalom.

Amir Khan