Joshua se srovnává s Tysonem!

Anthony JoshuaNa bývalého šampióna těžké váhy se po výhře nad americkým boxerem Jermainem Franklinem snesla kritika na výkon. Joshua však říká, že ani Mike Tyson nevyhrál všechny zápasy před limitem.

Třiatřicetiletý bývalý světový šampión těžké váhy „AJ“ Anthony Joshua (25-3-0, 22 KO) sice chtěl ukončit amerického boxera Jermaine Franklina (21-2-0, 14 KO) před limitem, ale snaží se brát pozitiva i ze dvanácti kol a boje na delší vzdálenost.

„V zápase s Wladimirem Klitschkem jsem šel do zničující války a po pátém kole jsem byl tak vyčerpaný, že jsem nemohl dokončit zápas dřív než v jedenáctém kole. Zápasová zkušenost je nejlepší učitel boxu. Zápas s Klitschkem mi dal strašně moc“. Říká Anthony Joshua.

„Můj problém je v tom, že teď všichni mí soupeři získávají zkušenosti ode mě, takže po zápase se mnou jsou z nich lepší a zkušenější boxeři. Udělají vše, aby mě porazili a jsou tak motivovaní, že je téměř nemožné je ukončit před limitem“. Pokračuje Joshua.

„Ostatně Mike Tyson, když byl na vrcholu své kariéry, také bojoval ve dvanáctikolových soubojích a ne všechny dokázal ukončit před limitem. Takže moc nechápu, kde se vzala kritika na můj výkon, že jsem nedokázal ukončit Franklina. Byl to těžký boj a já ho vyhrál“. Dodává britský boxer.

Anthony Joshua vs Jermaine Franklin

Joshua se příští týden vrací do Texasu, kde bude kde se bude připravovat na svůj další zápas pod vedením nového trenéra Derricka Jamese. Promotér Eddie Hearn prozradil, že zvažuje tři jména soupeřů a to Otto Wallin, Dillian Whyte a Joe Joyce.

Anthony Joshua a Derrick James