Alimkhanuly vs Butler o titul WBO!

Zhanibek Alimkhanuly vs Steven ButlerÚřadující světový šampión organizace WBO ve střední váze Zhanibek Alimkhanuly má před sebou první obhajobu. Na galavečeru ve Spojených státech jej vyzve Steven Butler!

13.5.2023 – Las Vegas, USA
Střední váha
Zhanibek Alimkhanuly 🇰🇿🆚🇨🇦 Steven Butler

Neporažená kazašská jednička a světová šestka „Qazaq Style“ Zhanibek ALIMKHANULY (13-0-0, 8 KO) a kanadská dvojka a světová dvaapadesátka „Bang Bang“ Steven BUTLER (32-3-1, 26 KO) se utkají ve dvanáctikolové bitvě o světový titul organizace WBO!

Devětadvacetiletý úřadující šampión střední váhy Zhanibek Alimkhanuly získal uvolněný titul WBO ve svém posledním zápase loni v listopadu na galavečeru v Las Vegas, kde jasně vybodoval britského boxera Denzela Bentleye. V polovině května jej čeká první povinná obhajobva.

Do cesty se mu postaví sedmadvacetiletý zkušený kanadský bijec Steven Butler. Ten má v držení pás Severní Ameriky NABF, který získal loni v červnu vítězstvím nad krajanem Brandonem Brewerem. Titul do konce roku ještě dvakrát obhájil a nyní ho čeká druhá titulová bitva kariéru.

V roce 2019 bojoval o světový titul organizace WBA, když vyzval japonského šampióna Ryotu Muratu. V zápase však jasně ztrácel a Murata jej ukončil v pátém kole a uštědřil mu tak druhou porážku v profesionální kariéře.

Zhanibek Alimkhanuly


TikTok proboxing>


Mallpay Proboxing