Alimkhanuly sjednotil tituly WBO a IBF!

Janibek Alimkhanuly vs Vincenzo GualtieriKazašský šampión Janibek Alimkhanuly zdemoloval v šesti kolech Vincenza Gualtieriho a sjednotil tituly organizací WBO a IBF! Video ze zápasu v článku!

14.10.2023 – FBC Center, Texas, USA
Střední váha
Janibek Alimkhanuly 🇰🇿🆚🇩🇪 Vincenzo Gualtieri
6. kolo TKO

Třicetiletý kazašský boxer „Qazaq Style“ Janibek Alimkhanuly (15-0-0, 10 KO) získal světový titul organizace WBO loni v listopadu, když na galavečeru v Las Vegas jasně vybodoval 118:110 a 2x 116:112 britského šampióna Denzela Bentleye. Letos v květnu pás úspěšně obhájil jasnou výhrou nad Kanaďanem Stevenem Butlerem, kterého knockoutoval ve druhém kole.

V noci ho čekala druhá obhajoba a do cesty se mu postavil šampión organizace IBF Vincenzo Gualtieri (21-1-1, 7 KO) z Německa. Zápas měl naprosto jednostranný průběh, Alimkhanuly jasně dominoval a německého boxera do ničeho nepouštěl a naopak mu s každým dalším kolem přidělával šrámy na těle.

V pátém kole byl Gualtieri ve velkých problémech, ale kolo nakonec přečkal. V šestém Kazach ještě přitvrdil a několikrát se svým soupeřem otřásl. Zhruba v polovině kola jej zatlačil do provazů, kde ho několikrát tvrdě natrefoval a ringový David Fields zápas ukončil. Janibek tak sjednotil pásy WBO a IBF a zůstává neporažen i ve svém patnáctém profesionálním duelu.