Tszyu vybodoval Mendozu a obhájil titul!

Tim TszyuNeporažený šampión super velterové váhy Tim Tszyu dokázal jasně přeboxovat Briana Mendozu a obhájit světový titul organizace WBO! Video ze zápasu v článku!

15.10.2023 – GC Convention Centre, Austrálie
Super velterová váha
Tim Tszyu 🇦🇺🆚🇺🇸 Brian Mendoza
Steve Gray 116:112
Adam Height 116:111
Katsuhiko Nakamura 117:111

Osmadvacetiletý Australan s ruskými kořeny „The Soul Taker“ Tim Tszyu (24-0-0, 17 KO) držel od roku 2019 menší globální titul organizace WBO, který až do loňského března celkem sedmkrát úspěšně obhájil. Následně organizace rozhodla, že se Tszyu střetne s králem divize Jermellem Charlem.

Jenže Charlo se před soubojem zranil a WBO rozhodla o souboji o prozatímní titul. Duel se konal letos 12. března v Austrálii a proti domácímu Timovi Tszyu se postavil dvaatřicetiletý americký boxer „Super Bad“ Tony Harrison (29-4-1, 21 KO). Tszyu v devátém kole Američana zatlačil do provazů, kde ho obdaroval pěti zvedáky a Harrison šel k zemi. Po počítání chtěl sice ještě pokračovat, ale ringový Danrex Tapdasan otřeseného boxera ukončil.

Tszyu v červnu pás úspěšně obhájil, když už v prvním kole knockoutoval mexického boxera Carlose Ocampa (35-3-0, 23 KO). Na konci září nastoupil Charlo do duelu s Canelem a organizace WBO mu odebrala světový titul a Tszyu se stal oficiálně plnohodnotným šampiónem této organizace.

Tim Tszyu vs Brian Mendoza

Včera jej tak čekala první obhajoba a do cesty se mu postavil devětadvacetiletý americký boxer Brian Mendoza (22-3-0, 16 KO). Tszyu začal zvolna, ale postupně přebíral otěže a začal dominovat. Duel nakonec došel až do bodového rozuzlení, ve kterém rozhodčí neměli příliš těžkou práci a rozhodli o jednoznačném vítězství šampióna.