Adámek vs Ivachov o český titul!

Tomáš Adámek vs Tomáš IvachovÚřadující český šampión polotěžké váhy Tomáš Adámek má před sebou další obhajobu. 30. prosince se mu v Bratislavě postaví neporažený vyzývatel Tomáš Ivachov!

30.12.2023 – Dom športu, Bratislava, SK
The Ring 9
Polotěžká váha
Tomáš Adámek 🇨🇿🆚🇨🇿 Tomáš Ivachov
Vstupenky na PatronBoxingCZ

Česká jednička „jumbo“ Tomáš ADÁMEK (32-22-2, 10 KO) a neporažená česká trojka Tomáš IVACHOV (11-0-0, 5 KO) se utkají v desetikolové bitvě na galavečeru v Bratislavě o český národní titul ČUBP!

Třiačtyřicetiletý veterán Tomáš Adámek získal opět český titul v polotěžké váze letos v březnu na galavečeru v Pardubicích, kde vyzval tehdejšího šampióna Ondřeje Buderu (18-34-2, 9 KO). V zápase s naprostým přehledem dominoval a Buderu dokázal jasně vybodovat 97:94 a 2x 99:91.

V červnu se postavil k první obhajobě a na galavečeru v Ústí nad Labem změřil síly s devětadvacetiletým bývalým českým šampiónem střední váhy Viktorem Agateljanem (11-3-0, 5 KO). Duel byl hodně vyrovnaný, ale zkušený šampión si zápas pohlídal a dokázal o 14 let mladšího boxera vybodovat 97:93, 96:94 a 94:96.

Tomáš Adámek vs Viktor Agateljan

Nicméně si oba boxeři ze zápasu odnesli nepříjemná zranění a prakticky nemohli používat v plné síle jednu ruku. Adámek si na začátku zápasu zlomil záprstní kost a měl nateklé celé zápěstí a na druhé straně Agateljan si ve třetím kole utrhl biceps. Jako správní srdcaři však odboxovali celých deset vypsaných kol.

Na konci roku čeká Adámka druhá obhajoba a jeho soupeřem bude stále neporažený Tomáš Ivachov. Jednatřicetiletý boxer vletěl mezi profesionály v roce 2019 a do dnešního dne ovládl všech jedenáct duelů. Naposledy v červnu dokázal v Ústí nad Labem jasně vybodovat Jiřího Kroupu a potvrdil 3. pozici v českém žebříčku polotěžké váhy.

The Ring 9

Velkým favoritem zápasu je Tomáš Adámek, který na české půdě neprohrál neskutečných 13 let. Má mnohem více zkušeností a odboxoval nespočet těžkých titulových bitev. Nicméně Ivachov je mladší a dravější a dá do své životní šance všechno. Na galavečeru The Ring 9 se představí také Pavel Polakovič, Zsolt Osaďan, Viliam Tankó, Mario Zábojník nebo Martin Parlagi,

The Ring 9