Makhachev sestřelil Volkanovskiho a Chimaev vybodoval Usmana!

Islam Makhachev vs Alexander Volkanovski 2Islam Makhachev obhájil titul v lehké váze, když v prvním kole ukončil Alexandera Volkanovskiho. Bývalý šampión velterové váhy Kamaru Usman nestačil ve střední váze na Khamzata Chimaeva. Kompletní výsledky turnaje UFC 294 v článku!

Máme za sebou další číslovaný galavečer MMA organizace UFC, který se konal v Abú Dhabí a nabídl celkem 13 duelů. Velmi očekávaný duel polotěžké váhy Magomed Ankalaev vs Johnny Walker skončil hodně kontroverzně bez výsledku už v prvním kole. Ankalaev dal klečícímu Walkerovi koleno což je faul. Walker se zdál být plně připravený bojovat dál, ale doktor překvapivě zápas nechal ukončit. Rozhodčí následně ukončili zápas jako No Contes.

Nebyl to však jediný zápas večera, který skončil kvůli faulu bez výsledku. V předzápasech skončil No Contes také duel bantamové váhy Javid Basharat vs Victor Henry. Americký zápasník schytal ve druhém kole tvrdý kop pod pás, nemohl pokračovat a následně musel i do nemocnice.

Parádní bitvu nabídl také duel střední váhy mezi bývalým šampiónem velterové váhy Kamaru Usmanem a neporaženým válečníkem Khamzatem Chimaevem. V prvním kole jasně dominoval Dagestánec a Usmana držel na zemi, ale bývalý šampión se skvěle bránil. Druhé kolo bylo hodně odpočinkové a technické a třetí opět vyrovnané. Dva rozhodčí nakonec rozhodli o vítězství Chimaeva a ten si tak hlasitě řekl o titulovou bitvu.

Kamaru Usman vs Khamzat Chimaev

Kamaru Usman vs Khamzat Chimaev

Turnaj UFC 294 uzavřel titulový duel v lehké váze, kde se v odvetě střetli šampión lehké váhy Islam Makhachev a šampión pérové váhy Alexander Volkanovski. První duel, který se konal letos v únoru vyhrál na body Makhachev a Volkanovski tak měl velkou motivaci šampiónovi porážku vrátit.

Zápas začal hodně tvrdě z obou stran a vypadalo to na zajímavou bitvu. Jenže už v prvním kole vytasil Makhachev tvrdý kop na hlavu a poslal Volkanovskiho k zemi, kde jej následně ukončil a podruhé obhájil titul lehké váhy, který získal loni v říjnu vítězstvím nad Charlesem Oliveirou.

Islam Makhachev vs Alexander Volkanovski 2


PŘEDZÁPASY
Střední váha
Sharabutdin Magomedov 🆚 Bruno Silva
30:27 – 30:27 – 30:27

Slámová váha
Victoria Dudakova 🆚 Jinh Yu Frey
29:28 – 29:28 – 29:28

Pérová váha
Muhammad Naimov 🆚 Nathaniel Wood
29:28 – 29:28 – 29:28

Lehká váha
Mike Breeden 🆚 Anshul Jubli
3. kolo KO

Střední váha
Sedriques Dumas 🆚 Abu Azaitar
29:28 – 29:28 – 29:28
Bantamová váha
Javid Basharat 🆚 Victor Henry
2. kolo NC

Lehká váha
Trevor Peek 🆚 Mohammad Yahya
30:27 – 29:28 – 29:28

Muší váha
Muhammad Mokaev 🆚 Tim Elliott
3. kolo SUB

HLAVNÍ KARTA
Bantamová váha
Said Nurmagomedov 🆚 Muin Gafurov
1. kolo SUB
Střední váha
Ikram Aliskerov 🆚 Warlley Alves
1. kolo TKO

Polotěžká váha
Magomed Ankalaev 🆚 Johnny Walker
1. kolo NC
Střední váha
Khamzat Chimaev vs Kamaru Usman
29:27 – 29:27 – 28:28

Lehká váha TITUL
Islam Makhachev 🆚 Alexander Volkanovski
1. kolo TKO