Adámek si kromě titulu odnesl i nepříjemné zranění!

Tomáš Adámek Tomáš Adámek sice v sobotu obhájil český titul v polotěžké váze a potvrdil pozici národní jedničky, ale boxoval s nateklou rukou a následné vyšetření odhalilo zlomenou záprstní kost. „Jumbo“ nepoznal na české scéně přemožitele skoro 13 let!

Tomáš Adámek (32-22-2, 10 KO) oslavil v sobotu už třiačtyřicáté narozeniny a naděli si skvělý dárek v podobně obhajoby českého národního titulu ČUBP v polotěžké váze, když dokázal vybodovat dravého osmadvacetiletého ústeckého vyzývatele Viktora Agateljana (11-3-0, 5 KO).

Nicméně si oba boxeři ze zápasu odnesli nepříjemná zranění a prakticky nemohli používat v plné síle jednu ruku. Adámek si na začátku zápasu zlomil záprstní kost a měl nateklé celé zápěstí a na druhé straně Agateljan si ve třetím kole utrhl biceps. Jako správní srdcaři však odboxovali celých deset vypsaných kol.

Adámek zároveň protáhl neporazitelnost na domácí půdě na necelých 13 let. Český válečník po mnoho úspěších v amatérech debutoval mezi profesionály už v roce 2006, když v rodném Hradci Králové vybodoval slovenského boxera Antona Laščeka. První velká prověrka přišla o půl roku později s Kubáncem žijícím v České republice Miguelem Velozem. S ním se Adámek utkal o mezinárodní český titul a vyrovnaný souboj skončil remízou. Adámek si však v dalším zápase spravil chuť, když v prosinci téhož roku Mezinárodní titul získal vítězstvím nad rodákem z Konga Mukadim Mandou.

Tomáš Adámek vs Ondřej Budera 2

V červnu 2007 přišla první porážka na domácí půdě, když Adámka na galavečeru v Chomutově v duelu o titul Evropy těsně vybodoval italský bijec Antonio Brancalion. V roce 2010 se popral v pražské Lucerně o český titul v polotěžké váze v odvetě s Miguelem Velozem a Adámek velmi těsně a sporně prohrál na body. Tato prohra byla zároveň poslední porážkou Tomáše Adámka na české půdě, kde má aktuální bilanci 27 výher, 2 porážky a 1 remízu.

Tomáš Adámek vs Marek Andrýsek

V roce 2015 dosáhl Adámek velkého úspěchu, když dokázal na galavečeru ve Francii překvapivě vybodovat domácího boxera Mohameda Meraha a získat Mezinárodní titul menší organizace WBF. Nicméně Adámek ukazuje, že i po čtyřicítce nepatří do starého železa a v posledních třech zápasech postupně vymazal mnohem mladší naděje českého boxu Ondřeje Buderu, Marka Andrýska nebo Viktora Agateljana. Adámek se netají tím, že by se chtěl utkat s dalším veteránem a skvělým českým boxerem Karlem Hořejškem, který je i v jednačtyřiceti letech českou trojkou divize.

Tomáš Adámek vs Viktor Agateljan