Adam Jakubík bude bojovat v pyramidě RFA!

Adam JakubíkČeský MMA bojovník Adam Jakubík dosud zápasil jen pod amatérskými pravidly. Sympatický mladík nejprve začínal s fotbalem, ale časem zjistil, že se více cítí doma v individuálních sportech. Nyní ho čeká premiéra v profesionálním MMA a rovnou příležitost vyhrát 30 000 eur v EUROGOLD pyramidě na turnaji RFA 9!

22.4.2023 – Prievidza, Slovensko
RFA 9
Start v 18:00
Vstupenky v síti Predpredaj.sk
Vstupenky v síto Ticketportal.sk

Fotbalu zůstal věrný navzdory častým zraněním
Ke sportu to táhlo Adama už odmalička a jako u většiny sportovně nadaných dětí, začínalo to fotbalem. „Hrál jsem dorosteneckou ligu za Zlín, ale býval jsem často zraněný a pak možná i tlustší na fotbalistu,“ zažertoval na úkor své postavy.
Přestože už dál nešel po dráze profesionálního fotbalisty, tomuto sportu je věrný dodnes na rekreační úrovni. V současnosti hraje se svými kamarády nižší regionální soutěž za TJ Sokol Ratiboř. Fotbal je obvykle láska na celý život a platí to i pro Adama, pro kterého je to mimo bojová umění nejlépe strávený volný čas.

Bitva na zábavě mu nasměrovala kariéru
I když Jakubíka fotbal naplňoval, častá zranění mu naznačovala, že svou kariéru by měl vést jiným směrem. „Trochu se mi znechutily kolektivní sporty a chtěl jsem poprvé v životě dělat nějaký sport jen sám za sebe. Když přišla na vesnické zábavě první bitva, tak bylo hotovo,“ zavzpomínal si na paradoxně průlomový moment jeho kariéry.

„Hledal jsem na internetu, že jaký sport musím začít trénovat, abych se dostal do klece,“ přiznal Adam Jakubík, pro kterého byla bitva na zábavě poslední mimo trénink nebo amatérské MMA. Právě smíšená bojová umění mu dala disciplínu a svým způsobem i směr, jakým by se chtěl ve své kariéře ubírat.

Adam Jakubík

Skvělá amatérská kariéra a nová přezdívka
Pro amatérské bojovníky MMA je běžné zápasit několikrát jeden večer a zkušenosti s tím už má i Adam Jakubík. Server Tapology uvádí jeho amatérské skóre 8-0, přičemž jeho souboj na RFA Warm-Up proti Tomáši Salickému mu zajistil profesionální smlouvu.

Právě po bodovém vítězství nad Salickým vznikla jeho přezdívka: „Ze legrace jsem napsal něco ve smyslu, že Valašské tornádo proletělo Bratislavou. Místní noviny to použily jako článek. Mně se to zalíbilo, tak jsem to používal dál. Jsem totiž takový valašský srdečník,“ s úsměvem konstatoval nadějný český bojovník.

Setkání s Tinou a boj o 30 000 eur
Adam Jakubík si svými výkony mezi amatéry vybojoval účast v EUROGOLD pyramidě o 30 000 eur. Jeho mentorkou bude zpěvačka Tina, na kterou se už neumí dočkat: „Rozhodně se těším na to, když ji poznám. Pro kluka z vesnice je to motivující potkat tak známou osobnost,“ reagoval na skutečnost, že bude v rámci pyramidy spolupracovat se slovenskou popovou hvězdou.

Na turnaji RFA 9 si však bude muset projít peklem. Kromě vážení v den turnaje jej čekají potenciální tři MMA zápasy. „Jako jeden z mála jsem měl to štěstí a zkusil jsem si stejný koncept pyramidy. Porazil jsem čtyři soupeře za 2 hodiny,“ řekl Jakubík, který může mít po této stránce oproti svým soupeřům výhodu. Podaří se mu ji využít? Rozuzlení přijde 22. Dubna na turnaji RFA 9. Lístky jsou dostupné v síti Predprodej.sk.

Adam Jakubík