Zhang šokoval Rusko a knockoutoval Romanova!

Zhaoxin Zhang vs Evgeny RomanovBývalý asijský šampión Zhaoxin Zhang dokázal na galavečeru v Jekatěrinburgu vstát z mrtvých a v eliminačním zápase ve váze Bridgerweight sestřelil Evgenyje Romanova! Video ze zápasu v článku!

10.2.20124 – Jekatěrinburg, Rusko
Bridgerweight
Zhaoxin Zhang 🇨🇳🆚🇷🇺 Evgeny Romanov
2. kolo KO

Osmatřicetiletý ruský boxer Evgeny Romanov (19-1-0, 12 KO) nastupoval do zápasu před domácími fanoušky jako obrovský favorit, který má na svém kontě devatenáct výher v řadě a také Globální titul organizace WBO v těžké váze. Jeho o 10 let mladší čínský soupeř Zhaoxin Zhang (12-2-1, 6 KO) měl být jen potravou v eliminačním duelu váhy Bridegrweight.

Duel začal podle předpokladu a Romanov jasně dominoval a rychle dostal Číňana po tvrdém úderu do počítání. V tlaku pokračoval i ve druhém kole a vypadalo to, že je jen otázkou času, kdy Zhanga ukončí. Jenže minutu před koncem druhého kola je Číňan natrefoval několika údery a Romanov se k údivu všech ocitl na podlaze ringu a nedokázal pokračovat.

Zhaoxin Zhang si tak připsal důležité vítězství v eliminačním souboji organizace WBA a stal se tak povinným vyzývatelem šampióna Bridgerweight, kterým je dvaatřicetiletý ruský boxer Evgeny Tishchenko (13-1-0, 8 KO), který pás získal loni v prosinci, kdy v 6. kole knockoutoval Arménce Leona Hartha.