Zdravotní stav Yerbossynula se zlepšuje!

David Morrell vs Aidos YerbossynulyDavid Morrell na začátku měsíce brutálně sestřelil kazašského vyzývatele Aidose Yerbossynula. Ten byl následně převezen do nemocnice a uveden do umělého spánku. Nyní přišli pozitivní zprávy!

V sobotu 5. listopadu se postavil k třetí obhajobě světového titulu v super střední váze neporažený Kubánec David Morrell (8-0-0, 7 KO) a do cesty se mu postavil kazašský boxer Aidos Yerbossynuly (16-1-0, 11 KO). V zápase Morrell  jasně dominoval a prakticky svého soupeře do ničeho nepustil. Yerbossynuly jen těžko hledal recept na dravého a rychlého Kubánce.

Když už to vypadalo, že zápas dojde do bodového rozuzlení, Morrell poslal v posledním kole Kazacha do počítání. Ten ještě dokázal pokračovat, jenže během pár sekund přišel tvrdý pravý zvedák a Yerbossynuly šel k zemi podruhé a naposledy. Po tvrdém knockoutu mu musel Morrell ještě pomáhat dojít do svého rohu, kam by sám nedošel.

David Morrell vs Aidos Yerbossynuly

Následně přišla špatná zpráva a Yerbossynuly byl ihned po zápase převezen do nemocnice Hennepin County Medical Center v Minneapolis k okamžitému lékařskému vyšetření, které odhalilo krvácení do mozku a jeho poškození. Kazašský boxer byl kritickém stavu a byl u něj vyvolán umělý spánek.

Nyní promotéři kazašského boxera oznámili, že se zdravotní stav boxera zlepšil. „Dobrá zpráva, náš hrdina Aidos Yerbossynuly je po úspěšné operaci a byl převezen z jednotky intenzivní péče na běžné oddělení. Jeho zdravotní stav se výrazně zlepšil, ale je samozřejmě stále pod dozorem lékařů“ Oznámili promotéři.

David Morrell vs Aidos Yerbossynuly