Krassyuk: Stále věřím v duel s Furym!

Oleksandr UsykPromotér ukrajinského šampióna těžké váhy Oleksandra Usyka stále věří, že se půjde dohodnout na sjednocujícím duelu s šampiónem Tysonem Furym!

Tým Oleksandra Usyka (20-0-0, 13 KO) stále věří, že i přes rozhodnutí organizace IBF, která nařídila ukrajinskému boxerovi obhajovat pás těžké váhy s Filipem Hrgovičem (15-0-0, 12 KO), bude možné dohodnout duel s šampiónem WBC Tysonem Furym (32-0-1, 23 KO) na začátek příštího roku.

„V této fázi stále předpokládám, že rozhodnutí organizace IBF žádným způsobem neovlivní sjednocující duel o všechny čtyři světové tituly. Duel o nesporného šampióna by měl mít přednost před klasickou obhajobou jednoho pásu“. Věří promotér Alexander Krassyuk.

Oleksandr Usyk a Alexander Krassyuk

Vše bylo už předběžně naplánováno. Týmy Tysona Furyho a Oleksandra Usyka jednali ohledně sjednocujícího zápasu. Usyk se chtěl do ringu vrátit na začátku března a Fury si mezi tím odskočí na dobrovolnou obhajobu s Dereckem Chisorou.

IBF však o víkendu všechny strany zaskočila, když nařídila duel Oleksandra Usyka s povinným vyzývatelem Filipem Hrgovičem. Pokud by Usyk zápas odmítl a utkal se i přes toto nařízení s Furym, tak mu organizace světový titul odebere.

Organizace IBF je svými nekompromisními rozhodnutí pověstná a z minulosti má stejnou zkušenost také sám Tyson Fury. Když Fury v roce 2015 porazil Wladimira Klitschka, tak IBF nařídila Furymu povinnou obhajobu s Vyacheslavem Glazkovem. Fury odmítl a dal přednost odvetě s Klitchkem, která se nakonec i tak nekonala. IBF tehdy Furymu za rozhodnutí bojovat opět s Klitschkem pás odebrala a ten ho pak hodil do záchodu.

Tyson Fury