Wood v odvetě vybodoval Laru a má titul!

Mauricio Lara vs Leigh Wood 2Britský boxer Leigh Wood dokázal v odvetě na galavečeru v Manchesteru vybodovat mexického šampióna Mauricia Laru a získal zpět světový titul WBA! Video ze zápasu v článku!

27.5.2023 – Manchester Arena, Manchester, VB
Pérová váha
Leigh Wood 🇬🇧🆚🇲🇽 Mauricio Lara 2
Howard Foster 118:109
Jose Ignacio Martinez Antunez 116:111
Victor Simons 118:109

Čtyřiatřicetiletý britský boxer „Leigh-thal“ Leigh Wood (27-3-0, 16 KO) a pětadvacetiletý mexický boxer „Bronco“ Mauricio Lara (26-3-1, 19 KO) se poprvé utkali letos v únoru na galavečeru v Nottinghamu, kde Wood podruhé obhajoval světový titul organizace WBA.

První duel začal lépe mexický boxer a Lara už měl na obličeji ve druhém kole tržné rány. Nicméně Wood ve třetím kole sešlápl plyn a začal v zápase dominovat a vypadalo to, že jej má plně pod kontrolou. Jenže v sedmém kole přišla tvrdá levá na bradu a Wood byl v počítání. Ringový Michael Alexander chtěl ještě pustit duel dál, ale tým Wooda vhodil do ringu ručník.

Včera se tak konala v Manchesteru plánovaná odveta ve které však o titul boxoval pouze Wood, protože Lara přepálil vážení o skoro dva kilogramy a organizace mu odebrala titul. Odvetný zápas měl naprosto odlišný průběh a Lara byl v počítání už ve druhém kole. V celém zápase Wood jasně dominoval a zaslouženě dokráčel pro svůj titul, který si po třech měsících vzal zpět.