Wilder: Nepochybně patřím do síně slávy!

Deontay WilderBývalý světový šampión těžké váhy organizace WBC Deontay Wilder je přesvědčen, že patří do mezinárodní boxerské síně slávy. Prakticky už tam jsem, říká americký boxer!

Šestatřicetiletý bývalý světový šampión „The Bronze Bomber“ Deontay Wilder (42-2-1, 41 KO) má před sebou semifinálový eliminační duel organizace WBC, ve kterém 15. října vyzve v Barcleys centru finského vikinga Roberta Heleniuse.

V případě výhry, ho bude čekat v hlavním eliminačním souboji další bývalý světový šampión, třiatřicetiletý „Destroyer“ Andy Ruiz (35-2-0, 22 KO), který na začátku září vybodoval v prvním semifinálovém duelu kubánského „KingKonga“ Luise ortize.

„Vím, že jsem udělal dost, abych byl v Mezinárodní boxerské síni slávy. Teď jsem vlastně už jeho členem. Až za pět let ukončím kariéru, budu automaticky v ní. Nepochybuji o svých úspěších, ale pokud by se to nestalo, tak budu velmi překvapen“. Řekl knockouter s Alabamy.

Wilder obhájil pás WBC celkem desetkrát, čímž se usadil na pátém místě v počtu obhajob v historii těžké váhy. Stejný počet obhajob má na svém kontě také legendární Muhammad Ali. Wilder získal titul WBC v lednu 2015, kdy vybodoval Bermane Stiverna.

Deontay Wilder vs Arthur Szpilka

Poté následovalo 10 obhajob: 1. Eric Molina (9. kolo KO), 2. Johann Duhaupas (11. kolo TKO), 3. Artur Szpilka (9. kolo KO), 4. Chris Arreola (8. kolo RTD), 5. Gerald Washington (5. kolo TKO), 6. Bermane Stiverne (1. kolo KO), 7. Luis Ortiz (10. kolo TKO), 8. Tyson Fury (Remíza), 9. Dominic Breazeale (1. kolo KO), 10. Luis Ortiz (7. kolo KO). Následně o pás přišel v únoru 2020, když jej v sedmém kole ukončil v odvetě Tyson Fury.

Mezinárodní boxerská síň slávy každý rok přidává mezi legendy boxerského světa 5 boxerů a vybírá z bývalých šampiónů organizací WBA, WBO, WBC a IBF., kteří jsou pět a více let v boxerském důchodu.

Tyson Fury vs Deontay Wilder