Souboj Canelo vs Golovkin 3 byl prodejní propadák!

Saul Alvarez vs Gennady Golovkin 3Završení trilogie mezi Saulem Alvarezem a Gennedy Golovkinem skončil v prodeji PPV daleko za očekávání. Fanoušci neměli o třetí duel zdaleka takový zájem, jako o první dva!

Pořadatelé počítali s prodejem PPV ve Spojených státech okolo jednoho miliónů prodaných připojení. Není divu, že byla obrovská očekávání, když výplaty hlavních aktérů byly 45 miliónů dolarů pro Saula „Canela“ Alvareze a 20 miliónů dolarů pro Gennady „GGG“ Golovkina.

Nicméně prodeje zůstali daleko za očekáváním. Prodeje PPV se zastavili někde mezi 550 a 575 tisíci připojení. Aby na sebe galavečer vydělal, muselo by se prodat minimálně 600 tisíc PPV a co by bylo nad, by byl výdělek pro organizátory.

Proto byly ceny streamů ve Spojených státech nastaveny poměrně vysoko. Předplatitelé streamovací služby DAZN měli přenos za 64,99 dolarů (1623 kč) a ostatní dokonce za 84,99 dolarů (2123 kč). Například v České republice byl stream volně dostupný pro předplatitel. Ti zde platí měsíčně zhruba 40 kč.

Saul Alvarez vs Gennady Golovkin 3

Jak si vedli předchozí duely Alvareze a Golovkina v roce 2017 a odveta o rok později? První duel vygeneroval neskutečných 1,3 miliónů prodaných PPV a následná odveta 1,1 miliónů prodaných PPV. Takže zájem o třetí zápas byl poloviční a fanoušci tak správně vyhodnotili, že přišel příliš pozdě.

Saul Alvarez