Whyte: Jsem šokován a zdrcen!

Dillian WhyteBritský boxer Dillian Whyte se vyjádřil dnešnímu odhalení dopingu a zrušenému zápasu s Anthonym Joshuou, který se měl konat příští sobotu na galavečeru v Londýně!

„Jsem šokován a zdrcen, když jsem se dozvěděl o zprávě VADA o nepříznivých zjištěních, která se týkají mých výsledků. Dozvěděl jsem se to teprve dnes ráno a stále na to reaguji. Také jsem právě viděl, že je můj zápas zrušen, aniž bych měl šanci prokázat svou nevinu“.

„Mohu bez stínu pochybností potvrdit, že jsem nahlášenou látku v během přípravy ani v žádném okamžiku svého života neužíval. Jsem zcela nevinný a žádám, abych dostal čas projít procesem dokazování, aniž by někdo dělal ukvapené závěry nebo soud v médiích“.

Trval jsem pro tento zápas na nepřetržitém antidopingovém testování VADA. Vše jsem dělal dobrovolně a na vlastní náklady pro všechny své zápasy po mnoho a mnoho let. Není to poprvé, co mi byl nahlášen nepříznivý nález na látku, kterou jsem neužíval, a stejně jako minule znovu dokážu, že jsem zcela nevinný. Mezitím mohu jen vyjádřit své extrémní zklamání fanouškům boxu, kteří přijdou o skvělá událost“. Uzavřel Dillian Whyte

Anthony Joshua vs Dillian Whyte 2

Dnes informovala antidopingová agentura VADA britskou boxerskou asociaci BBBofC. že Dillian Whyte neprošel namátkovou kontrolou na zakázané látky. BBBofC okamžitě informovala pořádající stáj Matchroom boxing a udělila britskému boxerovy stopku než provede další analýzy.