WBC zařadí Ngannoua do žebříčku!

Tyson Fury vs Francis NgannouOrganizace WBC v čele s prezidentem Mauricio Sulaimánem oznámila, že Francis Ngannou bude zařazen do první desítky těžké váhy!

Bývalý šampion těžké váhy organizace UFC „Predator“ Francis Ngannou (0-1-0) se v sobotu večer v Rijádu utkal s úřadujícím šampionem WBC Tysonem Furym (34-0-1, 24 KO) a v 10 kolovém souboji o speciální pás WBC předvedl skvělý výkon a prohrál možná až kontroverzně na body.

Přestože byl Fury jasný favorit zápasu, dostal se proti Ngannouovi několikrát do velkých problémů a ve třetím kole dokonce šel k zemi a byl v počítání. Fury neustále bojoval s tlakem svého soupeře, který za celý zápas nepolevoval. Na konci bitvy to však byl Fury, který díky dvěma rozhodčím vyhrál.

Nyní prezident WBC Mauricio Sulaiman oznámil, že zařadí Francise Ngannoua mezi 10 nejlepších těžkých vah v žebříčku organizace. „Ngannou bude zařazen do první desítky našeho žebříčku. Důvod je jednoduchý, svým výkonem ukázal, že by většinu soupeřů z první desítky mohl porazit“.