Duel Fury vs Usyk letos nebude!

Tyson FuryTyson Fury potvrdil, že dlouho očekávaný sjednocující zápas těžké váhy s Oleksandrem Usyekem se v letošním roce konat nebude!

Úřadující světový šampión WBC Tyson Fury (34-0-1, 24 KO) potvrdil, že letos nebude žádný sjednocující souboj s Oleksandrem Usykem (21-0-0, 14 KO). Na zápas o tituly WBA super, WBC, WBO, IBF a IBO si budou fanoušci muset počkat až do příštího roku, ne však déle než do března.

„Přeji Usykovi veselé Vánoce a šťastný nový rok. Uvidíme se začátkem roku 2024“. Oznámil britský šampión Tyson Fury, který ještě před zápasem s Francisem Ngannou hlásal na sociálních sítích a v rozhovorech, že Usyk nemá na výběr a pokud s ním chce boxovat, tak se musí připravit na 23. prosince.

Jenže zápas s Ngannou nevyšel podle představ a Fury vyhrál jen těsně na body a to se ještě hodně spekuluje o tom, zdali neměl vyhrát právě Ngannou. Po zápase se střetl Fury tváří tvář s Usykem, který mu řekl, že je na prosinec připraven, ale zlomený Fury už si nebyl stoprocentně jistý a jeho výraz mluvil za vše.

Podle britského promotéra Franka Warrena je smlouva podepsaná oběma boxery a stanovuje, že se zápas o čtyři hlavní světové pásy těžké váhy musí konat nejpozději v březnu příštího roku. Dá se očekávat, že Fury bude po nevydařeném sobotním zápase potřebovat delší odpočinek a zápas se tak bude konat až v březnu a ne dřív.

Tyson Fury vs Oleksandr Usyk