WBC oficiálně nařídila duel Wilder vs Ruiz!

Deontay Wilder vs Andy RuizPrezident organizace WBC Mauricio Sulaiman během sjezdu, který se nyní koná v mexickém  Acapulcu potvrdil, že se v hlavní eliminační bitvě těžké váhy střetne Deontay Wilder a Andy Ruiz. Uvidíme čtvrtý souboj mezi Furym a Wilderem?

Deontay Wilder (43-2-1, 42 KO) a Andy Ruiz (35-2-0, 22 KO) se utkají oficiálně v rámci finálového eliminačního duelu organizace WBC a post povinného vyzývatele úřadujícího šampióna těžké váhy, kterým je aktuálně Tyson Fury (32-0-1, 23 KO).

Třiatřicetiletý mexický bývalý světový šampión „Destroyer“ Andy Ruiz vyhrál první semifinálový eliminační duel již 4. září, když v Los Angeles dokázal v těžkém duelu přetlačit na body kubánského King Konga Luise Ortize.

Andy Ruiz vs Luis Ortiz

Na druhé straně sedmatřicetiletý americký bývalý světový šampión „The Bronze Bomber“ Deontay Wilder vyhrál druhý semifinálový eliminační duel 15. října, když na galavečeru v americkém Brooklynu knockoutoval už v prvním kole finského vyzývatele Roberta Heleniuse.

Pikantní situace by nastala především v případě Deontay Wildera. Pokud by dokázal Andyho Ruize porazit, tak by vyzval úřadujícího světového šampióna Tysona Furyho už počtvrté. První duel z roku 2018 skončil remízou a následné odvety v roce 2020 a 2021 skončili výhrou Furyho před limitem.

Deontay Wilder


Jsme nově na ⇒TIKTOKU⇐Proboxing TIKTOK