WBC: Nemůžeme schválit duel Beterbiev vs Bivol!

Artur Beterbiev a Dmitry BivolNa nesporného šampióna polotěžké váhy si ještě dlouho počkáme. Nejprve veškerá jednáni ztroskotala na financích a nyní se proti zápasu postavila přímo organizace WBC!

Pře čtrnácti dny sjednocující bitvu komentovali Vadim Kornilov a Dmitry Bivol následovně. „Vedli jsme jednání, že bychom koncem června nebo začátkem července uspořádali sjednocující souboj o všechny pásy v polotěžké váze. Nakonec suma, která byla ve hře byla podle mého názoru příliš nízká. Tento zápas by si zasloužil mnohem víc a proto jsme pro tuto chvíli jednání uzavřeli“. Připustil Vadim Kornilov, který zastupuje Bivola.

„Myslel jsem, že se vrátím v červnu a budu bojovat o všechny pásy, protože je to můj cíl číslo jedna, ale teď už je jasné, že se zápas zatím konat nebude. Možná už počkám do září a budu bojovat s Canelem, pokud příjme nabídku na souboj v jeho váze. Potom se uvidí a třeba by mohl zápas s Beterbievem vyjít na konec roku“. Řekl Dmitry Bivol.

Dmitry Bivol

Nyní se do potencionálního sjednocujícího zápasu polotěžké váhy vložila organizace WBC. „WBC nemůže schválit boj Beterbieva s Bivolem. Je to kvůli našemu postavení vůči Rusku, které vede válku na Ukrajině. WBC by tento boj nepřijala i kdyby se zaplatil.“ Řekl prezident WBC Mauricio Sulaiman.

„Pokud by se střetli, tak by se nebojovalo o náš světový titul. Beterbiev má kanadské občanství a proto může držet pás WBC, ale Bivol má stále ruské občanství a těmto boxerů neumožníme boxovat o naše tituly. Beterbiev se musí nyní střetnou s povinným vyzývatelem Callumem Smithem. Dodal jasně Sulaiman.

Což také znamená, že pokud by se v odvetě Bivol střetl s Canelem Alvarezem v super střední váze tak jak je plánovano na září, tak by nebyl ve hře pás WBC, ale pouze tituly WBA, WBO a IBF.

Artur Beterbiev vs Callum Smith

Neporažený dvaatřicetiletý šampión organizace WBA Dmitry Bivol (21-0-0, 11 KO) naposledy obhájil pás loni v listopadu, když na galavečeru v Abú Dhabí naprosto přeboxoval mexickou hvězdu Gilberta Ramireze.

Na druhé straně neporažený osmatřicetiletý knockouter Artur Beterbiev (19-0-0, 19 KO) má v držení světové tituly WBC, WBO a IBF. Všechny pásy obhájil na konci ledna, když v osmém kole ukončil britského boxera Anthonyho Yarde.

Artur Beterbiev