WBA oficiálně nařídila zápas Usyk vs Dubois!

Oleksandr Usyk vs Daniel DuboisOleksandr Usyk a Daniel Dubois mají od organizace WBA čas do 2. května, aby se na zápase dohodli. V opačném případě se bude konat výběrové řízení!

Šestatřicetiletý neporažený úřadující šampión těžké váhy Oleksandr Usyk (20-0-0, 13 KO) získal světové tituly organizací WBA, WBO, IBF a IBO před dvěma lety v září, kdy dokázal vybodovat tehdejšího šampióna Anthonyho Joshuu. Loni v srpnu se konala odveta a ukrajinský boxer opět Joshuu vybodoval a pásy obhájil.

Na druhé straně pětadvacetiletý „Dynamite“ Daniel Dubois (19-1-0, 18 KO) získal loni v červnu standardní světový titul organizace WBA, když ve čtvrtém kole knockoutoval tehdejšího šampióna Trevora Bryana (22-1-0, 15 KO) a uštědřil mu tak první profesionální porážku kariéry.

Daniel Dubois

Titul následně obhájil v prosinci, když dokázal otočit zápas s Kevinem Lerenou (28-2-0, 14 KO), který jej dokázal dostat během prvního kola třikrát do počítání. Dubois zápas ve třetím kole otočil na svou stranu a Lerenu ukončil.

Čekalo se, že se 29. dubna ve Wembley střetnou ve sjednocující bitvě Usyk a Fury, jenže jednání obou táborů skončilo fiaskem a jako první zareagovala organizace WBA, která nařídila duel Usyk vs Dubois. Obě strany mají čas na dohodu do 2. května. V opačném případě se bude konat výběrové řízení takzvaná dražba.

Oleksandr Usyk