WBA nařizuje souboj Golovkin vs Lara!

Gennady Golovkin vs Erislandy LaraDočkáme se souboje veteránů střední váhy. Gennady Golovkin a Erislandy Lara dostali čas od organizace WBA do 23. října, aby se domluvili na podmínkách zápasu!

Čtyřicetiletý kazašský boxer a šampión organizací WBA, IBF a IBO „GGG“ Gennady Golovkin (42-2-1, 37 KO) sice svůj poslední duel se Saulem Alvarezem prohrál, ale protože to bylo v super střední váze, tak v té střední je stále šampiónem.

Nyní WBA rozhodla, že se Golovkin bude muset utkat v povinné obhajobě se standardním šampiónem organizace. Tím je devětatřicetiletý Kubánec „The American Dream“ Erislandy Lara (29-3-3, 17 KO).

Saul Alvarez vs Gennady Golovkin

Oba boxeři dostali od organizace čas do neděle 23. října. Do té doby by se měli domluvit na podmínkách duelu a především na tom, kdo bude zápas pořádat. V opačném případě se bude konat v tento den výběrové řízení takzvaná dražba.

Gennady Golovkin má v držení hlavní pás WBA super, který získal letos v dubnu v Japonsku, kde v devátém kole ukončil domácího šampióna Ryota Muratu. Na druhé straně Erislandy Lara získal standardní pás WBA loni v květnu, když knockoutoval už v prvním kole Američana Thomase LaManna.

Erislandy Lara vs Greg Vendetti