WBA a IBF nařídí duel Golovkin vs Falcao!

Gennady GolovkinÚřadující šampión střední váhy Gennady Golovkin se bude muset utkat v dalším zápase s neporaženým Brazilcem. Vítěz se poté utká s Erislandy Larou!

Organizace WBA a IBF v následujících dnech zveřejní prohlášení, ve kterém určí neporaženého brazilského boxera jako povinného vyzývatele o světový titul střední váhy. Dvaatřicetiletý neporažený boxer Esquiva Falcao (30-0-0, 20 KO) tak vyzve úřadujícího kazašského veterána a mistra světa Gennady Golovkina (42-2-1, 37 KO) o světové tituly WBA super, IBF a IBO.

Vítěz se následně bude muset utkat s devětatřicetiletým americkým boxerem Erislandy Larou (29-3-3, 17 KO), který má v držení klasický pás WBA. Oba souboje by tak měli proběhnout v průběhu příštího roku.

Saul Alvarez vs Gennady Golovkin 3

Čtyřicetiletý Gennady Golovkin letos odboxoval dva těžké duely. Nejprve 9. dubna obhájil světové tituly WBA super, IBF a IBO ve střední váze, když dokázal vybodovat bývalého japonského šampióna Ryotu Muratu. Ve druhém letošním zápase završil trilogii s králem super střední váhy Saulem Alvarezem, ale na Canela neměl a prohrál na body.

Na druhé straně Brazilec Esquiva Falcao zatím v profesionálním ringu nenašel žádného přemožitele. Letos si na své konto připsal jednu výhru, když v květnu na domácím galavečeru Sao Paulu ovládl desetikolovou bitvu s Argentincem Cristianem Fabianem
Riosem.

 Esquiva Falcao